11
Ağustos

YÜZsüz HeSanaL

Yazan: HeSanaL  |  Kategori: Askerlik  |  Okunma: 3.097 defa

460 günlük yolculuğun 361 gününü bitirmenin şerefiyle 100’den düştüm. Her asker için geleneksel olarak ıslanma merasiminden de 1987/3 tertipler olarak iyicene ıslanarak geçtiğimizi söylemem gerekir. Sağ olsun üst ve alt devreler bizim unutmadılar ve soğuk suyla içtima alanında donmamızı sağladılar. Hani donuna kadar ıslanmak diye bir deyim vardır. Onu bizar yağmursuz havada yaşamış oldum. (:

İnsana soğuk suyla ıslanmanın ne gibi bir zevki var gibi gelebilir. İnsan yaşayınca anlıyor. 100’den düşmekten çok bu geleneği yerine getirip ıslanıp eğlenmek gibisini sivil hayatta bile görmedim. Hortumlarla, bidonlarla ve sürahilerle işin birazda cılkını çıkararak işin ana amacı olan eğlenmekten sapmadan 100’den düştük.

Şunu söylemekte fayda var. Her askerin 100’den düşerken ıslanması gerekir. İşin geleneksel tarafını bir kenara bırakın eğlencesi bile yetiyor. Tabi sonunda hasta olmakta var. Onu da düşünmeden hareket etmemek lazım.

Askerlikte böylece bir günü bitirip şafak saymaya devam eden Hesanal tüm asker dostlarına selam eder ve hayırlı teskereler diler.

 Yazının Etiketleri  

1 Yorum yapılmış

  • yunus kılıç
    27 Ağustos 2008 | Cevapla

    slm ersoycuğum.naber bari sende su telefon mevsusunu da yaz be…

Yorum yapın