13
Ekim

X-Files: İnanmak İstiyorum

Yazan: HeSanaL  |  Kategori: Beyaz Perde  |  Okunma: 3.216 defa

Dünyanın en ünlü bilim-kurgu dizisi olan X-Files’in 2. sinema filmi ile ilgili dedikodular yıllardır sürüyordu. Bu dedikodular bu yıl gerçeğe dönüştü ve fenomen dizinin yeni filmi vizyona girdi. Yıllardır beklediğimiz film vizyona girsede alıştığımız bilim-kurgu özelliklerinden uzak olması, basite kaçan senaryosu ve inançlar üzerine yaptığı sorgulardan mi bilinmez. Beklentilerin çok altında bir Gizli Dosya ile karşılaştık.

90′lara damgasını vurmuş olan kült bilim-kurgu dizisi X-Files sinemaya ilk ziyaretini 10 yıl önce yapmıştı. İlk filminde içinde uzaylılarında bulunduğu bir komplo teorisi açığa çıkarmıştı. Arada geçen 10 yıl 2. film için büyük beklentiler ve dedikodulara sebep olmuştu. Film isim olarak izleyicide merak uyandırsa da içi boş X-Files’in ara bölümlerinde yer alabilecek bir konuyu beyaz perdeye taşınması sebebiyle herkes de hayal kırıklığı yarattı.

İnanmak İstiyorum, Mulder’ın dizi boyunca inandığı herşey uzaklaşması üzerine kurulmuş. Mulder, elini etiğini herşeyden geçmiş ve saklanarak yaşayan biri haline gelmiş. İşte filme ismini veren olay da biraz bu inançlarını tekrar kazanması gereken olay ile FBI bu defa onu yakalamak içinde ondan yardım istemek için geliyor. Bana göre filmin tek artısı da bu oluyor. Mulder’ın köşesinden çıkıp eski günlere dönme çabası bayat filmin izlenmesini sağlayan tek yön olarak göze çarpıyor.

Sonuç olarak efsanevi bir diziyinin 2. sinema filminin bu denli kötü bir şekilde vizyona girmesi içimizi acıttı. Herşeye rağmen Mulder ve Scully’i bir kez daha görmek güzel oldu.

 Yazının Etiketleri  

1 Yorum yapılmış

  • 19 Ekim 2008 | Cevapla

    Filmini beğenmiyorum Dizisi dahada güzeldi hele birde TRT de oynayken dizi dahda güzeldi

Yorum yapın