7
Eylül

Twitter, Şuan Ne Yapıyorum

Yazan: HeSanaL  |  Kategori: Günlüğüm  |  Okunma: 2.975 defa

Blogların son derece popüler olduğu şu günlerde kimileri için bloglar yetersiz kalmış olacak ki. Yepyeni bir sistem çıktı. Twitter denilen bu sistem ile her an ne yaptığınızı yazmanızı sağlıyor. Blog, facebook derken yepyeni bir sosyal ağ ile karşılaşmış olduk.

Twitter, blogların aksine her an neler yaptığınızı anlatma fırsatı veriyor.  Zaten sloganı da “şuan ne yapıyorsun” olduğundan ne olduğu anlaşılıyor. Yazı başına 140 karakter sınırlaması koyarak sadece ne yaptığınızı, detaylara girmeden yazmanızı sağlıyor. Yapmakta olduklarınızı, yapacaklarını internette paylaşmanızı sağlıyor. Sosyal ağların pöpüler olduğu günümüzde sosyalleşmeye farklı bir açı getiyor adeta. Twitter, bilgisayara bağlı kalmaması ile de kendisini bir adım öne çıkıyor. Telefonunuzdan “şuan sinemaya gidiyor” , “xx cafe çay içiyorum” gibi dışarı olsanız bile yazışmanızı sağlıyor.

Twitter şuan için ülkemizde pek popüler olmasa da dünaya da hayli popüler olmaya başladı. Türkiye de ise belli bir kitle kullanıyor ve yavaş yavaş kitlesini büyütüyor. Facebook sonrası yeni bir sosyal ağ sitesinin depremini göreceğiniz gibi görünüyor.

Tabi benim gibi teknoloji hastası bir geek’in de denememesi ayıp olurdu. İşte Twitter adresim http://www.twitter.com/hesanal

 Yazının Etiketleri  

Yorum yapın