4
Temmuz

Transformers: Revenge of the Fallen

Yazan: HeSanaL  |  Kategori: Beyaz Perde  |  Okunma: 18.347 defa

transformers_revenge_of_the_fallen

Sinema film izlemeyi özleyen biri olarak içimde büyük beklentiler nedeni ile tedirginlikle Transformers serisinin ikinci filmini izleyebildim.  Yenilenenlerin İnkimamı alt metni ile seyirci karşısına gelen serinin ikinci filmi komedi ve aksiyon unsurlarını çok güzel harmanlamış. Özellikle sinema da insanın yanında Fatih ( bknz: siyahsinema.com ) gibi kafa dengi biri olduğu takdir filmin seyir zevki daha da üst düzeye çıkıyor.

Filmi ilk filminde yönetmeni Michael Bay yönetiyor. Zaten kendisine ait ilk izlediğim film olan The Island filminden itibaren dikkate değer verdiğim yönetmenlerin arasındaydı. Bilim kurgu filmlerinin üst düzey yönetmenlerinden olmasa da bu işi kıvırdığını söylemek lazım. Transformers’ın teknik kadrosunun esas gücü isim ise sorumlu yapımcı Stephen Spielberg‘den geliyor.  Stephen Spielberg hakkında herhangi bir tanıtım yapmaya da gerek olduğunu sanmıyorum.

Transformers-Revenge-of-the-Fallen-optimus-prime

Transformers denilince aklıma her zaman çocukluğum da dönüşen oyuncağına bile sahip olduğum Optimus Prime gelir. Optimus Prime, Transformers dünyasının iyi tarafı olan Autobot klanının reisidir. Karizması, delikanlılı, herşeyi insan ötesi bir robottur diyebilirim. Filmin zaten en görkemli lafları zaten Optimus Prime’ın sesinde duyuluyor. Film boyunca da Optimus Prime’ı hayranlıkla izliyorsunuz.

Transformers-Revenge-of-the-Fallen-megan-fox

Serinin ilk filmde de bulunan Shia LaBeouf filme değer katıyor. Şahsen sinemanın önümdeki yıllarına damgasını vuracağını düşündüğüm oyuncuların arasında gördüğüm birisidir. Umarım serinin devam film çekilir ve Shia LaBeouf’u serinin yeni filmlerinde de görebiliriz. Filmin seksi yıldızı Megan Fox hakkında ise fazla şey söyleyemiyorum. Normal de seksi oyuncular yerine daha doğal ve güzel oyuncuları tercih etsem de Tranformers serisinde Megan Fox’u hayranlıkla izliyorum. Bir insan bu seksi ve bir role bu kadar yakışır. Megan Fox sahnelerinde zaten filmden kopuyorsunuz. Filmin oyuncu kadrosunda ilk film de olmayan Alice karakteri için parantez açmak gerekir. Alice karakteri süper seksi bir robot karakter ve Isabel Lucas tarafından canlandırılıyor. Açıkcası gördüğüm an aşık oldum diyebilirim. Yok Artık Afrodit’e yazmak için sabırsızlanıyorum ama bildiğiz gibi sinema CTRL + E  yapılmıyor. Biraz da beklemem lazım.

Transformers-Revenge-of-the-Fallen-alice

Film boyunca Alice karakteri ve Megan Fox’un canlandırdığı karakterlere aşık olduğumuz kadar Sam’ın ailesine ve Ajan Simmons gülmekten yerlere yattık. Özellikle Ajan Simmons ilk filmdeki iticiliğe ikinci film de feci bir komedi unsuru eklemiş. Bulduğu her kare farklı komedi sahnesi içeriyor.

Transformers serisi orjinalden ciddi farkları bulunan bir film olsa da için de barındırdıkları ile yine de kendisi fazlasıyla izlettiriyor. Transformers: Revenge of the Fallen’i kaçırılmaması gereken bir film olarak görüyorum.  Tabi bir de filmdeki aksiyon ve Optimus Prime’ın hakkını vermek istiyorsanız mutlaka sinema izlemeniz gerekiyor.

 Yazının Etiketleri  

1 Yorum yapılmış

Yorum yapın