17
Aralık

Terminator Salvation (Kurtuluş) Geliyor

Yazan: HeSanaL  |  Kategori: Beyaz Perde  |  Okunma: 2.967 defa

İlk filmi 1984′de çekilen ve büyük beğeni toplaması sayesinde bir seriye dönüşen Terminator filmini yeni kadro ve yeni hikayesi ile yeni bir seri olarak karşımıza çıkıyor. Arnold Schwarzenegger‘in başrolünde bulunduğu ilk seri de The Terminator ( Arnold Schwarzenegger )’ün Skynet’e karşı insanlığın umudu olan John Coner ve onun annesi olan Sarah Conor’u korumasına odaklanıyordu.

Terminator Salvation ( Terminator Kurtuluş ) da ise işler değişiyor. Yıl 2018 John Conor artık büyümüştür. John Conor’un Skynet’e karşı savaşı başlamıştır. İşte yeni serimiz de kabaca bunu konu alıyor. Yeni seri de Arnold Schwarzenegger olmasa da bu sefer serinin kilit karakteri olan John Conor’a ünlü oyuncu Christian Bale hayat verecek. Terminator Salvation ile başlayacak serinin 3 film olması tahmin ediyor. ( Terminator Salvation’un fragmanı ve konusu yazının devamında.)

Tanıtım

Film, 2018 yılında Kıyamet Gününden sonrasını konu ediniyor. Bu yıldan sonra makineler dünya üzerindeki kontrolü ele geçirmiştir. Buna karşı koymak isteyen bir grup insan, makinelere karşı savaş açmaya ve geriye kalanları kurtarmaya karar verir. Bu grubun lideri John Connor (Christian Bale), savaşı kazanacaklarından emindir; fakar bir gün Marcus Wright adındaki birisinin ortaya çıkmasıyla, Connor’ın bu inancı zayıflar. Hafızasını kaybeden Wright, kendisinin gelecekten gelen biri mi, yoksa normal bir insan mı olduğunu bilememektedir. Hatırladığı tek şey, bir hapishane hücresidir.

Connor ve Wright, Skynet’in son saldırısını engellemek için Skynet merkezine doğru yola çıkar. Burada, Skynet’in kalbinde, insanlığın yok edilmesi hakkındaki büyük gerçeğe ulaşırlar.

Fragman

Filmin Web Sitesi : http://terminatorsalvation.warnerbros.com/

 Yazının Etiketleri  

1 Yorum yapılmış

Yorum yapın