21
Ekim

Tartışılan "Caps Lock" Tuşu

Yazan: HeSanaL  |  Kategori: Bilgisayar  |  Okunma: 3.209 defa

Günümüzün bilgisayar kullanıcıları artık tartışacak bir konu bulmayınca gözlerini Caps Lock tuşuna dikmiş.  Hatta Rusya’da Caps Lock tuşunun gerekliliği konusunda bir anket bile düzenlenmiş. ankete katılan kullanıcılardan acemi olanları Caps Lock tuşunun kaldırılmasından yana. Aslında sebebini duyunca insan sebebini de kolaylıkla anlıyor.

Bilgisayar kullanıcıların canı sıkılınca neyle uğraşacaklarını şaşırmaya başlıyorlar. Rusya’da Caps Lock konusu bilgisayar dünyasının yeni gündemi olmuş. Özellikle acemi kullanıcılar Caps Lock tuşundan rahatsız oluyormuş ve kaldırılmasını istiyorlarmış. Aslında sebebini duyunca hak vermedim değil. Kaldılımasının isteyenler daha Caps Lock tuşunun ne işe yaradığını bilmiyorlarmış.

Anketin sonucuna gelince kullanıcıların sadece yüzde 16 ‘lık bölümü Caps Lock’un kaldırılmasından yana çıkmış. Aslında anket baya detaylı yapılmış. Konumuz Caps Lock hayati önem taşıyor falan diye herhalde. Yakında bizde Esc Tulu ne işe yarıyor, kaldırılsın diye bir oylama yaparak gündeme mi gelsek ne. :)

 Yazının Etiketleri  

1 Yorum yapılmış

  • odun
    05 Mart 2010 | Cevapla

    işte habercilik budur

    saçma sapan işleri araştırıcağınıza adam akıllı şeyler yayınlayın

Yorum yapın