10
Mart

Sucker Punch’a 1 Kala

Yazan: HeSanaL  |  Kategori: Beyaz Perde  |  Okunma: 7.389 defa

Sucker Punch, hemen çıksa da izlesem diye sabırsızlıkla beklediğim bir film. Özellikle de fragmanında gördüğüm fantastik ögeler ve görsel şölen tarzındaki sahneleri ile sabırsızlığımı da epey bir arttırdı. Filmin yönetmeni de görsel efektleri ile fark yaratan yapımlar olan 300 ve Watchmen’in yönetmeni Zack Snyder olunca beklentileri aşağıdaki tutmak pek mümkün olmuyor.

Genç bir kız üvey babası tarafından bir akıl hastanesine kapatılır. Bir kaçış planı yaparak başka bir evrene geçen kız, kendisini buradan kurtarmanın bir yolunu var.

Sucker Punch”ın konusu en basit anlatımı ile yukarıdaki gibi. Tabi olayın güzelleştiren bölümü ile “başka bir evrene geçiş” kısmı oluşturduğunu tahmin etmek zor değil. Neyse film çıkmadan fazla bir yorum yapmanın pek manası yok. Ama filmin bir görsel şölen niteliğinde olacağına şimdiden eminim. Artık filmin fragmanı kısa bir bakış atalım.

Filmin Türkiye’deki vizyon tarihi ise şu an için 14 Nisan 2011 olarak gözüküyor. Esas merak ettiğim ise filmin isminin nasıl çevirileceği, internet üzerinden o kadar sinema sitesine bakmama rağmen şu an için belirlenmiş Türkçe bir isim yok.

 Yazının Etiketleri  

1 Yorum yapılmış

Yorum yapın