8
Eylül

Stargate Universe Geliyor

Yazan: HeSanaL  |  Kategori: Dizi  |  Okunma: 4.463 defa

Stargate filminin ardından Stargate SG-1 * ve Stargate: Atlantis adında 2 dizi ile Stargate efsanesi hayatımıza girmişti. Stargate Sg-1 ilk dizi olması sebebiyle başlaması ve bitmesi olay olmuştu. Şimdi ise Stargate efsanesinin yeni bir dizi ile devam edeceği kesinleşti. Stargate Universe adını alacak olan dizi 2009 yılında çekimlere başlanıp aynı yılın yaz ayında gösterime girecek.

Stargate efsanesi 1994 yılında bir film ardından 10 sezon süren bilim kurgu dizilerine yeni bir soluk getiren Stargate Sg-1 ve Sg-1′dan esinlenerek yola çıkan şuan 5. sezonu ile devam eden Stargate Atlantis ile devam etti. Stargate Atlantis’in ilk dizi olan Stargate Sg-1 kadar ilgimizi çekmemesi en büyük eksikliği oldu. Bu eksikliği fark eden yapımcılar yepyeni bir dizi ile efsanenin devam etmesini sağlayacaklar.

Stargate Universe, yeni oluşan Sg-1 ekibinin 9 sembolü çözmesi ile kadimlerin en iyi teknolojilerinden biri olan bir uzay gemisi bulur. Bu gemiye keşif gezisi yapan ekibimizin bu basit gezisi geri dönülemeyen yepyeni bir maceraya dönüşür.

Stargate Universe bu yepyeni macerası ile 2009 yılında bizim olacak. Şuan için en çok merak edilen konu eski Sg-1 ekibinden kimler yeni ekipde olacak. Şuan için Michael Shanks ( Daniel Jackson ) ve Amanda Tapping ( Samantha Carter ) isimleri söylentilerde sıkça geçiyor. Tabi dönlümüzde Daniel Jackson karakterinin mutlaka yeni dizi de bulunması. ( :

 Yazının Etiketleri  

3 Yorum yapılmış

 • mustafa
  10 Haziran 2009 | Cevapla

  SG-1: herşeyin ilki en iyisi olanıdır ilgi çeker , merak uyandırır ,heyecan verir , SG-1 de böyle oldu 10 sezon bütün herkesi etkiledi ve izleyicinin kalbinde taht kurdu ve arkasından atlantis geldi ve atlantis adı üstünde efsane şehir ama atlantis SG-1 kadar verimli ve çok akıcı olmadı bence konu güzel ama işlemeyi beceremediler sanki atlantis SG-1 den önce çıkmış ve onun ütüne SG-1 yapılmış gibi . Şimdi yeni dizi üniverse inşallah SG yapım ekibi diziyi geriye doğru diil ileriye doğru götürür ve artık biraz daha efekt tin içine kadar inerler bence bu dizi yi izleyiciden soğutmamak için 3. serinin harkulade olması lazım yoksa SG dizii si kadimlerin şehri atlantis gibi denizin dibini boylar hadi bakalım SG dizisinin kurtuluşu üniverseye bağlı umarım halatlar kopmaz :)

 • 21 Haziran 2009 | Cevapla

  bu diziye hastayım devam etmesi şart defalarca izledim yinede sıkılmadım

 • 23 Haziran 2009 | Cevapla

  Stargate Universe ne kadar başarılı olur bilinmez. Yine de Sg-1 gibi olamacağı başında belli görünüyor. Sg-1 ilk olması ve esas kadronun bulunması ( filmdeki karakterler ) nedeni ile her zaman farklı olacaktır. Nitekim yeni seri de orjinal hikayeden kimse kalmadı.

  Dr. Daniel Jackson ( Michael Shanks )'nin düzenli olarak yeni seri de olması bekliyordum. Bu bile olmadı. Haliyle eski serinin hayranları ( ve ben ) yeni seriye aynı gözle bakmayacağı kesin, yine de şans vermek lazım.

Yorum yapın