26
Haziran

Şemih ŞenTürk

Yazan: HeSanaL  |  Kategori: Günlüğüm  |  Okunma: 2.782 defa

Kimileri için Nöbetçi golcü kimileri için beleşci golcü. Oynadığı maçlarda maçlarda takımı büyük bir fark yarattığı da gerçeğin ta kendisi.  Fenerbahçemizde çoğu zaman yedek kalsa da klübümüze hiç küsmemiş Fenerbahçe sevgisi hiç kaybetmeyen amatör ruhlu profosyonel bir futbolcu o.  Şimdi ise Euro 2008 ile birlikte ne kadar iyi bir forvet olduğunu bir kez daha kanıtladı. Zaten 2007/2008 sezonunda gol kralı olarak da kanıtlamamamış mıydı?

Böyle biri içinde 1-2 satır yazmamak ayıp olmaz mı :)

Türk futboluna nadir özel futbolcular gelir. Bunlardan biri de tartışmasız Semih Şentürk olduğunu söylesek kimse hayır demez. Fenerbahçe’de gelen teknik direktörlerin hiç bir zaman ilk tercihi olmamasına rağmen hiç yılmadan takımı için çalışması takım sevgisini gözler önüne seriyor. Fener bahçe’nin alt yapısında gelen ve takıma böyle bir katsı olan başka bir futbolcu olmaması da cabası. Birçok yazarın 10 dk.’lık futbolcu, beleşci golcü gibi yakıştırmalarına her zaman en iyi cevabı formasıyla saha da veren kendine has biridir.

Kendisine çok yakışan Milli Formayı bile aldığında “Milli Takıma seçilmeyi düşünmüyorum” gibi bir tevazu gösteren. Milli Takımın Euro 2008 başarısın’daki en önemli futbolcularından olmasıyla yeteğini göstermiştir

Kendisi ne söylesek azdır. Zaten kendisi herşeyi saha da söyleme gibi bir alışkanlığa sahiptir. :)

 Yazının Etiketleri  

Yorum yapın