18
Mart

Reaper

Yazan: HeSanaL  |  Kategori: Dizi  |  Okunma: 3.512 defa

Reaper

Normal bir genç düşünün, liseyi çoğu genç gibi ortalama bitirmiş. Üniversite hayali olmayan Work Bench adında bir yapı markette çalışan klasik bir Amerikan gencinden bahsediyoruz. Sam Oliver tam böyle bir hayat yaşarken, 21 yaşına geldiği zaman hayatı bir den değişiyor. 21 yaşını doldurduğu gün karşısına şeytan çıkıyor ve ruhunun kendisine satıldığı bundan sonra kendisinin emrinde olduğunu söylüyor. Traji komik bir şekil de hayatı alt üst olan Sam için yepyeni bir yaşamın başlangıcı oluyor. Bildiğiniz Şeytanların aksine dizi de bulunan şeytan figürü Sam’in hayatına bambaşka bir tat katıyor.Dizinin temeli Sam’in babasının Sam doğmadan önce ciddi bir hastalığına yakalanmasını ve bu hastalıktan kurtulmak için şeytana başvurması ile başlıyor. Şeytan Sam’in anne ve babasıyla yaptığı antlaşmaya göre ilk doğan çocukları  21 yaşına gelince şeytanın kölesi olacak. Sam’in anne babası antlaşmayı “nasılsa çocuk yapmayız” düşüncesine sahip olarak kabul ediyorlar. Antlaşmadan sonra mucizevi şekil de Sam doğuyor haliyle Sam’in ruhu şeytana satılmış oluyor.

reaper-0

Sam 21 yaşına geldiği zaman ailesinin şeytan ile antlaşması nedeniyle şeytanın bir nevi kölesi oluyor. Maceramız da bu şekil de başlıyor. Şeytanın Sam’a verdiği görev; cehennemden kaçan ruhları yakalarak onların geri gönderilmesini sağlamak. Şeytan karakterinin ismine uygun kötücül yaklaşımlarının yanında komik tarafı, Sam ve arkadaşlarının izledikleri yollar dizinin fatastik düzemlenden çıkarıp komedi dizisine çeviyor.

Sam bu ruh avcılığı daha doğrusu hayalet Avcısı görevinde en iyi 2 arkadaşı olan Bert ‘Sock’ Wysocki ve Ben Gonzalez ile birlikte ekip havası yakalarak bu işe soyunuyorlar. Bunların yanına her ne kadar bu bu ruh avcılığı işi ile alakası olmasa da Sam’in sevdiği kız Andi Prendergast’de katılınca Sam’in hayatı tam evlere şenlik hale geliyor.

Sam rolünde Bret Harrison, Şeytan rolünde Ray Wise, Sock rolünde Tyler Labine, Ben rolünde Rick Gonzalez ve Andi rolünde Missy Peregrym ile düşük bütçeli ama izleyenlere tebessüm sağlayan bir yapım ortaya çıkıyor. Dizinin oyuncularını ve bütçesi hakkında kısa bilgi verdikten sonra dizinin beyni sayılan Kevin Smith unutmamak lazım Bir Kevin Smith dizisi desek fazla kaçmaz sanırm

Hayvani Spoiler

Diziye Jessica Stroup ( Karakteri: Cady ) gibi konuk oyuncuyu alıp onu 4 bölüm sonra çıkaran yapımcılar kahrolsun. Böyle bir güzelik, böyle bir karakteri diziden çıkaran yapımcıları kınıyoruz.

cady-jessica_stroup

 Yazının Etiketleri  

Yorum yapın