11
Nisan

Özer Atik

Yazan: HeSanaL  |  Kategori: Müzik  |  Okunma: 3.348 defa

Özer Atik

 Komedi Dükkanı programı sayesinde tanıdığımız nadir kaliteli müzisyenlerden biridir. Sesiyle bestelerinin sözleriyle adea insanı mest ediyor. Açıkcası insanın kendisine kızmasına sebep oluyor daha önceden böyle bir sesi dinlemedim diye. Şimdilik albümü yok maalesef Özer Atik’in albümü çıkana kadar youtube.com’dan Komedi Dükkanı programında söylediği parçaları dinleyerek yetinebilirz. ( Özer Atik’in biyografi ve 1 şarkısının videosu yazının devamında )

5 Kasım 1977′de Ankara’da doğdum. 8 yaşımdan beri istanbul’da Kadıköy’de yaşıyorum. Özel Doğuş Lisesi’ni 1995 yılında bitirdikten sonra, İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı Müzikoloji bölümüne girdim ve 2001 yılında mezun oldum.

Profesyonel müzik çalışmalarıma 1996 yılında tiyatro için özgün sahne müzikleri besteleyerek başladım. Hadi Çaman Tiyatrosu’nda “Dostum” (çocuk oyunu) ve “Kelebekler Özgürdür” adlı oyunları müzikledikten sonra kısa bir süre Barış Oyuncuları ve Tiyatro Alkış’ta aranjör, ensturmanist, özgün sahne müziği bestecisi olarak çalıştım. Tüm bu yıllar süresince part time olarak müzik öğretmenliği yaptım.

2004 – 2005 sezonunda Beşiktaş Kültür Merkezi’nin sahneye koyduğu ilk çocuk oyunu olan “Palyaçolar”ın müziklerini yaptım, takip eden sezonda yine B.K.M için “Sizinkiler Dünya Kaç Bucak” adlı oyunun özgün sahne müziği bestecisi olarak çalıştım. Türkiye’nin önde gelen bir çok ilaç firması için tanıtım filmi müzikleri, adaptasyonlar, lansman müzikleri ürettim. Gökhan Gürek’le birlikte “Nazım Hikmet Belgeseli” ve “Operasyon Cennet” adlı televizyon filminin müziklerini besteledim.

Şarkı formunda beste çalışmalarıma 1990′lı yılların başında başladım ancak bu eserlerden profesyonel olarak istifade etmedim.

Halen çalışmalarıma Beşiktaş Kültür Merkezi ve Komedi Dükkanı isimli show programında devam ediyorum.

 Yazının Etiketleri  

Yorum yapın