12
Aralık

Mahsun Kırmızıgül' den "Güneşi Gördüm"

Yazan: HeSanaL  |  Kategori: Beyaz Perde  |  Okunma: 9.429 defa

İlk filmi ile taraflı tarafsız herkesin beğenisi kazanan Mahsun Kırmıgül yeni filminin çekimlerini bitirmek üzere. İsmi Güneşi Gördüm olan film ile ülkemizde yaşayan çocukların sessiz çığlığını duyurmaya çalışıyor. Gerçek bir hikayeden yola çıkan filmin gösterime girdiği zaman uzun süre gündemden düşmesi zor gibi gözüküyor. Mahsun Kırmıgül’ün yazıp, yönettiği ve oynadığı filmin oyuncu kadrosu da çok zengin. Altan Erkekli, Demet Evgar ve Emre Kınay başta olmak birçok başarılı oyuncuyu kadrosunda bulunduruyor.

bu arada film 12 Mart 2009 tarihinde vizyona gircekmiş. Fragman ve diğer detaylar yazının devamında

Tür : Dram / Psikolojik
Yönetmen : Mahsun Kırmızıgül
Senaryo : Mahsun Kırmızıgül
Oyuncular : Erol Günaydın, Altan Erkekli, Cezmi Baskın, Ali Sürmeli, Cansel Elçin, Şerif Sezer, Yıldız Kültür, Demet Evgar, Menderes Samancılar, Nurseli İdiz, Zafer Ergin, Erol Demiröz, Emre Kınay, Mahsun Kırmızıgül, Cihat Tamer, Itır Esen, Yiğit Özşener, Tuba Büyüküstün, Kamil Sönmez, Sarp Apak, Hüseyin Avni Danyal, Cemal Toktaş, Deniz Oral, Murat Ünalmış, Ümit Okur, Ecem Cansu Aktay, Ali Tutal, Macit Sonkan, Cem Aksakal, Hande Subaşı, Buğra Gülsoy, Tuğse Gökhan, Aleyna Kala, Aslıhan Kapanşahin

Hakkında

Milyonların sevgilisi, müzik dünyasının starı film için saçlarını 3 numaraya vurdu. 6 çocuklu bir babayı oynayan yönetmen, oyuncu, senarist Mahsun Kırmızıgül’ün yeni tipi kuşkusuz çok konuşulacak. Görenlerin tanımadığı Mahsun Kırmızıgül’ün yanı sıra Menderes Samancılar, Altan Erkekli, Cezmi Baskın tamamen farklı tipleri ile dikkat çekiyorlar.

12 Mart’ta sinemaseverlerle buluşacak film muhteşem kadrosu ile geliyor. Özenle seçilmiş kadroda Ali Sürmeli’den, Alper Kul’a, Altan Erkekli’den, Cezmi Baskın’a, Demet Evgar’dan Emre Kınay’a, Erol Günaydın’dan, Hande Subaşı’na, Kamil Sönmez’den, Mahsun Kırmızıgül’e, Menderes Samancılar’dan Nurseli İdiz’e, Sarp Apak’tan, Şerif Sezer’e, Yiğit Özşener’den, Zafer Ergin’e uzanan dev bir oyuncu kadrosu var.

Yönetmen Kırmızıgül tarafından konulan filmin içeriğini açıklayamama konusundaki yasakları da devam ediyor.

Mahsun Kırmızıgül’ün beş ayda oluşturduğu tüm oyuncuların, tipleri ve karakter analizleri önceden çalışıldı. Filmde yerli ve yabancı toplam 2000 figürasyon yer alıyor. 31 aracın sette hazır bulunduğu filmin bütçesi söylenmiyor. Kırmızıgül’ün yaklaşık bir yıl önce kaleme aldığı filmin çekimleri 4 ayrı ülkede yapıldı. Norveç Danimarka İsveç, Türkiye, İstanbul ve Kars’ta çekimleri hala devam eden Film 10 Ocak’ta bitecek.

Yapımcılığını Murat Tokat’ın üstlendiği, çeşitli sosyal kategorideki çocukların dramını anlatacak olan filmde, 6 çocuk üzerinden yola çıkılarak ülkemizde zorda kalan milyonlarca çocuğun sessiz çığlıklarına kulak veriliyor. ‘Güneşi Gördüm’de son yirmi beş yıla dair; bugüne kadar cesaretle söylenmekte zorlanılan sözler yer alıyor ve yüksek sesle tartışılamayan konular işleniyor. ‘Türkiye’nin hikayesi’…

Notlar

Mahsun Kırmızıgül’ün merakla beklenen yeni filmi Güneşi Gördüm’de rol alan Demet Evgar, Hande Subaşı, Yıldız Kültür ve Şerif Sezer dev kadronun kadın oyuncuları olarak karşımıza çıkıyor.

Kars’ta devam eden çekimler sırasında hem farklı bir coğrafyada bir süre de olsa zaman geçirebilmenin mutluluğunu yaşarken, bir yandan da filmde rol almanın kendileri için bir şans olduğunu sık sık dile getiriyorlar.

Filmde Mahsun Kırmızı gül’ün oynadığı Ramo’nun karısı Havar (Demet Evgar),kayınbiraderinin karısı Zehra (Hande Subaşı), Davut’un (Altan Erkekli) karısı Gülistan (Şerif Sezer) ve annesi Pakize (Yıldız Kültür) yöresel kıyafetler içinde senaryonun gereği olarak oyunculuklarını sergilediler. Filmin çilekeş kadınları Havar, Zehra, Gülistan ve Pakize ailelerine her şartta sahip çıkan, elinin emeğini esirgemeyen gerçek Anadolu kadınları olarak, izleyicinin gönlünde şimdiden taht kuracağa benziyor.

 Yazının Etiketleri  

Yorum yapın