‘Müzik’ kategorisi yazıları

8
Mart

Nilüfer’den 12 Güzel Düet

Yazan: HeSanaL  |  Kategori: Müzik  |  Okunma: 4.189 defa

Müzik piyasasını takip eden biri olmadığım için Nilüfer’in son albümünde eski parçalarını rock sanatçıları ile yeniden yorumladığını öğrenmem biraz geç oldu. Gerçi albümün çıkalı da sadece 1 ay olmuş. Neyse konumuza dönersek, bildiğimiz nostalji albümler yerine klasikleşen eserlerin rock yorumu katılması ve işi rock sanatçıları ile düete getirmek şahsımca çok çok güzel bir fikir olmuş.

Devamını oku »

20
Ocak

Yerküre’nin Ruhu Salif Keita

Yazan: HeSanaL  |  Kategori: Müzik  |  Okunma: 4.374 defa

Soylu bir aileden gelmek ve albino olmak Afrika’da müzik yapmayı engelleyen en önemli iki unsurdur sanırım. Salif Keita, bu iki unsara da sahip olmasına rağmen inadı ile müzğin ruhunun Afrika temsilcisi olmuştur. Salif Keita “Allah her insanı mükemmel yaratmaz, eksiklikler verir. Bendeki eksikliğe rağmen bana müziği bağışladı” sözleri ile kendisini ve düşünceleri çok güzel bir şekil yansıtmıştır. Şarkıları dinlemek veya anlamak için de söylediği dili bilmekte gerekmez. Salif Keita‘nın sesi ve ritmi zaten hem şarkılarını anlaşılır kılmakta hem de dünyayı anlatmaktadır. Devamını oku »

30
Eylül

Kolera – Narsist

Yazan: HeSanaL  |  Kategori: Müzik  |  Okunma: 3.197 defa

kolera-narsist

Melankolia ekibinin internetten sunulan parçalarına bir yenisi daha eklenti. Kolera‘nın hazırladığı Narsist isimli parça yayınlandı. Normal de melankolia’nın adına en yakışan melankolik şarkıların yapımcısı olan Kolera bu sefer biraz agresifleşmiş gibime geldi. Parçadan bol bol Diss kokusu çıkıyor ama parçayı kimin için yaptığını bilmiyorum. Sayfanın devamında parçanın indirme adresi ve şarkı sözleri bulunuyor. Devamını oku »

18
Ocak

Hadise – Düm Tek Tek ( Eurovision 2009 Şarkımız )

Yazan: HeSanaL  |  Kategori: Müzik  |  Okunma: 2.392 defa

hadise-dum-tek-tek

12- 16 Mayıs tarihleri arasında Moskova’da düzenlenecek olan 54, Eurovision şarkı yarışmasına katılacak olan şarkıcımız ve şarkımız belli oldu.  Ülkemizi bu yıl Hadise, Düm Tek Tek adlı ingilizce ile temsil edecek. TRT’nin yıl başı etkinliğinde dinleme fırsatı bulduğumuz şarkının içinde Türkçe sözlerde bulunmakta. Devamını oku »

28
Aralık

Kolera – Kolostrofobi EP

Yazan: HeSanaL  |  Kategori: Müzik  |  Okunma: 4.201 defa

Sagopa Kajmer EP’ini çıkarırda Kolera eksik kalır mı? Kolera da Sagopa Kajmer ile aynı zaman da Ep’ni sundu. Kolostrofobi ismini taşıyan EP’in kapak resminin çok hoşuma gittiğini söylemem gerek. (  Kolostrofobi EP’in linki ve detayları yazının içinde. ) Devamını oku »