‘Güncel’ kategorisi yazıları

8
Mart

“Büyük Üçlü”nün Kaybetmesi

Yazan: HeSanaL  |  Kategori: Güncel  |  Okunma: 4.783 defa

Hiç kuşkusuz bu yıl NBA’de en büyük bomba Lebron James ve Chris Bosh’un Dwyane Wade‘in takımı olan Miami Heat‘e geçmesi olmuştur. Böylelikle benim de ihtimalinden bile korktuğum şey gerçek olmuş oldu. NBA’ın üç büyük oyuncusu aynı çatı altında girdiler. Derken bu yıl ortaya çıkan sonuç hiç de hoşuma gitmedi değil. Devamını oku »

24
Mayıs

Cristiano Ronaldo’nun İronik Ödül Meselesi

Yazan: HeSanaL  |  Kategori: Güncel  |  Okunma: 4.413 defa

cristiano_ronaldo

Futbol ile ilgili yazı yazmayı pek seven biri değilimdir. Nasılsa herkes bu konu da bilgi sahibi olduğu bir ülke de yaşıyoruz. Yine de Cristiano Ronaldo’nun başrolünde olduğu bir olay var ve için de öyle bir ironik barındırıyor ki futboldan bile önemli olduğu düşünüyorum. Cristiano Ronaldo’ya bir ödül veriliyor ama Cristiano Ronaldo bu ödülü almaya tenezzül etmiyor. Aslında durum bu kadar basit ama verilen ödülün verilme amacı ve verilen kişinin özelliklerini karşılaştırınca ancak tebrik ederim diyebiliyorum. Devamını oku »

12
Nisan

Futbol da Bakış Açısı

Yazan: HeSanaL  |  Kategori: Güncel  |  Okunma: 3.639 defa

Bir İtalya Derbisi

İtalya liginin 2 köklü takımı karşı karşıya geliyor. Her ikisi de şampiyonluğa oynayan ve şampiyonlar ligi kupası için yarışan Inter ve AC Milan takımları. Bu iki takımında 2 futbolcu aralarında oynadıkları bir maç esnasında taraftarların çıkardığı olaylarda birlikte nasıl da bekliyorlar. Olaylardan uzakta hem olayları izleyerek hem de sohbet ediyor. Şimdi dönelim ülkemize bu sefer ülkemizin iki köklü takımı biri taraftarımı olduğum Fenerbahçe diğer ise Galatasaray ve iki takımında sayısız başarı var. Bir de onları saha da görelim. Devamını oku »

2
Mart

Futbol'da Başarı Man Utd

Yazan: HeSanaL  |  Kategori: Güncel  |  Okunma: 3.524 defa

man_utd_logo

Futbol da gündem denildiğin de nedense akıllara hep Real Madrid, Barcelona, Milan ve son dönem de Chelsea gibi takımlar geliyor. Dünya çapında geçen yıl ve bu yıl başarıya baktığımızda ise her zaman saygı duyulan ama nedense bahsettiğim takımlar kadar gündeme gelmeyen bir takım öne çıkıyor. Bu takım Man Utd zaten bilmeyen yoktur. 20 yıldır her gün artan performansları, istikrar abideleri ve futbola kazandırdığı futbolcularla dünya da futbol denilince insanın sevebileceği tek klüp haline gelmiş durum gözüküyor. Devamını oku »

23
Şubat

Gazete Habertürk ve Zeki Reklam Metni

Yazan: HeSanaL  |  Kategori: Güncel  |  Okunma: 3.867 defa

gazete-haberturk

Mart ayında Ciner grubuna ait olan Habertürk’ün gazetesi yayın hayatına başlıyor. Haliyle de sağlam bir reklam kampanyası yapması gerekiyor. Hafta sonu televizyon da bu yayın hayatına yeni başlayacak olan gazetenin reklamı ile karşlaştım. Reklam görsel olarak son dönem de kullanılan Zaman, Sabah gibi gazetelerin kullandığı yenilikci reklam görsellerine dayanması karşın reklam metni olarak tüm medya reklam metinlerinden daha ilgnç olmuş.

Devamını oku »