‘Dizi’ kategorisi yazıları

9
Ekim

Stargate Universe Başladı

Yazan: HeSanaL  |  Kategori: Dizi  |  Okunma: 8.551 defa

stargate-universe-logo

Stargate efsanesinin 3. serisi uzun bekleyişin sonunda Syfy kanalında prömiyerini yaptı. Stargate Universe, Stargate filmi, Stargate Sg-1 dizisi ve ardından gelen Stargate Atlantis dizisi sonrası efsanenin son halkası olma özelliğini taşıyor.

İlk bölümü sonucunda Stargate‘in kendine has özelliklerini taşımasına rağmen Battlestar Galactica tadı taşıması da diziyi diğer serilere göre farklı bir yapım olacağının sinyallerini veriyor. Dizinin konsept olarak eski serilerden farklı olmasını alıştığımız Stargate efsanesinin son halkasında büyük değişiklikler göreceğimizin ilk belirtileri arasında yer alıyor. Devamını oku »

1
Ekim

The Lost Room

Yazan: HeSanaL  |  Kategori: Dizi  |  Okunma: 3.186 defa

the-lost-room

Sunshine isimli bir motelin 10 numaralı odası ve bu odayı açan bir anahtarın kahramanımızın eline geçmesi ile 3 bölümlük film tadında mini dizimiz başlar. Evet The Lost Room ( Kayıp Oda ) mini dizisi en basit anlatım şekli bu olur sanırım. Dizi, sıradan ile sıradan olmayan olayların arasında kalan dedektif ile kızının sürekliyici macerasını anlatıyor.

Sci-Fi Channel tarafından 2006 yılında yayınlanan mini dizisi olmasına rağmen en iyisi diziler arasında yerini aldı. İçerisinde bol gizem, gerilim ve bilim-kurgu öğeleri barındırıyor. Adeta Stephen King kitaplarından birini okuyormuş hissi veriyor. Devamını oku »

12
Nisan

House M.D.

Yazan: HeSanaL  |  Kategori: Dizi  |  Okunma: 18.679 defa

house_md

Dizi adını anlaşıldığı gibi dizinin baş karakteri olan Dr. Gregory House’un soyadından alıyor. Dr. House, Amerikanın’nın New Jersey eyalaetinde bulunan Princeton-Plainsboro Teaching Hospital’da hastalık tanı merkezinin başında görev yapmaktadır. Görevini farklı doktorların çözümleyemediği hastalıkları çözümlemek olarak söyleyebiliriz. House M.D. dizisinin sevilmesinin en büyük etkisi ise konusu ikinci plana atabilecek kadar iyi tasvir edilmiş olan başrol karakteri Gregory House’un kişisel olduğunu belirtmek gerekir.

Gregory House karakteri yaşam ilkesi olarak kendisine “Herkes yalan söyler.” lafını belirlemiştir. Klinik incelemeye gelen hastalar, çalışan personel hatta arkadaş(lar)ı dahi olsa bu ilke geçerlidir. Gregory House karakterine hayat veren Hugh Laurie ise House M.D. dizisinde oyuncu dersi veriyor. Devamını oku »

18
Mart

Reaper

Yazan: HeSanaL  |  Kategori: Dizi  |  Okunma: 3.511 defa

Reaper

Normal bir genç düşünün, liseyi çoğu genç gibi ortalama bitirmiş. Üniversite hayali olmayan Work Bench adında bir yapı markette çalışan klasik bir Amerikan gencinden bahsediyoruz. Sam Oliver tam böyle bir hayat yaşarken, 21 yaşına geldiği zaman hayatı bir den değişiyor. 21 yaşını doldurduğu gün karşısına şeytan çıkıyor ve ruhunun kendisine satıldığı bundan sonra kendisinin emrinde olduğunu söylüyor. Traji komik bir şekil de hayatı alt üst olan Sam için yepyeni bir yaşamın başlangıcı oluyor. Bildiğiniz Şeytanların aksine dizi de bulunan şeytan figürü Sam’in hayatına bambaşka bir tat katıyor. Devamını oku »

12
Ocak

66. Altın Küre Ödülleri

Yazan: HeSanaL  |  Kategori: Beyaz Perde, Dizi  |  Okunma: 2.904 defa

Oscar ve Emmy ödüllerin ardından sinema ve tlevizyon dünyasının en prestijli ödülleri sayılan  Altın Küre ÖdülleriGolden Globe Adwards ) sahiplerini buldu. Ödül Törenine; En İyi Film ve En İyi Yönetmen Ödülü dahil 4 ödül kazanan film Slumdog Millionaire ile En İyi Komedi Dizisi, En İyi Erkek Oyuncu (Komedi/Müzikal) ve En İyi Kadın Oyuncu (Komedi/Müzikal) kategorilerinde ödül alan 30 Rock damga vurdular. Gece de 4 ödül birden alan HBO’nun yapımı olan John Adams‘ı da unutmamak gerek. Devamını oku »