‘Bilgisayar’ kategorisi yazıları

31
Ocak

Command & Conquer: Red Alert 3 Uprising ve Kızları

Yazan: HeSanaL  |  Kategori: Bilgisayar  |  Okunma: 6.162 defa

red-alert-3-uprising

Ünlü oyun firması EA en gözde oyunlarından biri olan Command & Conquer serisinin son halkası Red Alert 3 için ilk ek paketini duyurdu. Red Alert 3 ile oyunun kendisi kadar oyun içi videoları ile gündeme gelen yeni oyunun ek paketi de oyun içi videolarındaki oyuncular ile gündemi epeyce işgal edecek gibi gözüküyor. Devamını oku »

28
Kasım

CD / DVD Yazma Yazılımım CDBurnerXP

Yazan: HeSanaL  |  Kategori: Bilgisayar  |  Okunma: 4.511 defa

Hem üçretli hemde bu sıralardan sorun vermesi nedeniyle  Nero’dan soğumaya başlamıştım. Bu esnada internette yaptığım küçük bir araştırma sonucunda karşımaa açık kaynaklı, kullanımı daha kolay ove kalite bir program olan CDBurnerXP çıktı. Blu-Ray gibi daha ülkemizde kullanılmaya bile başlamamış yazıcıları bile şimdiden desteklemeside cabası. Devamını oku »

27
Kasım

Command & Conquer: Red Alert 3 ve Kızları

Yazan: HeSanaL  |  Kategori: Bilgisayar  |  Okunma: 38.410 defa

Command & Conquer: Red Alert deyince aklıma beni bilgisayar başına kitlenmeme sebeb olmuş. Gelişmiş teknoloji ile oynanan strateji oyunu aklıma geliyor. Kendi türünde en iyi saydığım bu oyunun Command & Conquer: Red Alert 1 ve Command & Conquer: Red Alert 2 serilerinden sonra yeni bir tanesi daha geldi. Fakat bu sefer oyun kendisi kadar ( hatta daha fazla ) oyun içi videolardaki hatunlarla konuşulmaya başladı. Devamını oku »

21
Ekim

Tartışılan "Caps Lock" Tuşu

Yazan: HeSanaL  |  Kategori: Bilgisayar  |  Okunma: 3.203 defa

Günümüzün bilgisayar kullanıcıları artık tartışacak bir konu bulmayınca gözlerini Caps Lock tuşuna dikmiş.  Hatta Rusya’da Caps Lock tuşunun gerekliliği konusunda bir anket bile düzenlenmiş. ankete katılan kullanıcılardan acemi olanları Caps Lock tuşunun kaldırılmasından yana. Aslında sebebini duyunca insan sebebini de kolaylıkla anlıyor. Devamını oku »

27
Temmuz

2008 SourceForge Ödülleri Belirlendi

Yazan: HeSanaL  |  Kategori: Bilgisayar, İnternet  |  Okunma: 2.375 defa

Açık kaynak yazılım ve özgür projelerin geliştirme platformu olan SourceForge yılın en iyi yazılımları için ödüllerini dağıttı. Seçilen yazılımlardan daha çok ödül kategori isimleri daha bir merak uyandırıcı olduğunu belirtmek gerek.

Orjinal adı SourceForge Community Choice Awards olan SourceForge topluluğun dağıttığı ödülleri ekibin mizah anlaşıyışı da ortaya koyuyor. Devamını oku »