‘Beyaz Perde’ kategorisi yazıları

26
Mart

Sucker Punch’ın Retro Afişleri

Yazan: HeSanaL  |  Kategori: Beyaz Perde  |  Okunma: 6.384 defa

Sucker Punch filmini daha çıkmadan fazlasıyla hayranı oldum sanırım. İnternette gezerken de filmin retro afişleri ile karşılaştım. Afişleri de fazlasıyla beğendim. Keşke retro tarzı afişlerin sayısı daha fazla olsaydı. Yapımcılar sadece 5 hanım kızımız için birer tane retro afiş hazırlamışlar. Devamını oku »

16
Mart

Bir Tutam Adalet: Judge Dredd

Yazan: HeSanaL  |  Kategori: Beyaz Perde  |  Okunma: 4.956 defa

Judge Dredd - Poster

Bazen tüm klasik, ödüllü, bağımsız fimleri bir kenara bırakmak ve çocukluğumuz kahramanlarının filmlerine geri dönmek gerekiyor. Hele ki o Sylvester Stallone gibi Rocky ve Rambo serileri ile çocukluğumuzun idollerinden biri olmuşsa. Judge Dredd filmi de tam da böyle hissettiğim zamanlar da karşıma çıkan bir Sylvester Stallone yapımı.

Aslında Judge Dredd’i sadece çocukluğumuzun Sylvester Stallone filmlerinden biri olarak da değerlendirmek de haksızlık olur sanırım. Devamını oku »

10
Mart

Sucker Punch’a 1 Kala

Yazan: HeSanaL  |  Kategori: Beyaz Perde  |  Okunma: 7.375 defa

Sucker Punch, hemen çıksa da izlesem diye sabırsızlıkla beklediğim bir film. Özellikle de fragmanında gördüğüm fantastik ögeler ve görsel şölen tarzındaki sahneleri ile sabırsızlığımı da epey bir arttırdı. Filmin yönetmeni de görsel efektleri ile fark yaratan yapımlar olan 300 ve Watchmen’in yönetmeni Zack Snyder olunca beklentileri aşağıdaki tutmak pek mümkün olmuyor.

Devamını oku »

9
Mart

Scott Pilgrim vs. The World

Yazan: HeSanaL  |  Kategori: Beyaz Perde  |  Okunma: 9.671 defa

Scott Pilgrim vs. The World Poster

Bir gençlik filmi düşünün ki içerisinde komedi, müzik, görsel efekt, romantizm ve aksiyon olsun. Üstüne bir de izlerken insan da aşırı absürtlük tadı bırakmasın. Scott Pilgrim vs. The World işte böyle bir film, bize atari zamanlarındaki dövüş oyunlarını hatırlatırken bir yandan da eğlenceli bir hikaye sunuyor.

Devamını oku »

5
Mart

83. Oscar Ödül Töreni de Geçti

Yazan: HeSanaL  |  Kategori: Beyaz Perde  |  Okunma: 4.098 defa

Sinema dünyasının en çok konuştuğu ödül törenin bu seneki organizasyonunu geri de bıraktı. Son yıllarda ödül törenini izlememe fırsatı bulamamış olsam da bu sefer biraz da o saatte izleyecek başka bir şey bulamadığımdan organizasyonu takip etme şansı buldum. İnternet üzerinde hemen hemen tüm haber sitelerinde Oscar ödüllerini kimlerin aldığı yazdığı için o konuya girmeden ödül töreninden aklımda kalanları ve beğendiğim olayları yazmak daha uygun olur diye düşünüyorum.

Devamını oku »