21
Temmuz

Jennifer's Body ve Afişi

Yazan: HeSanaL  |  Kategori: Beyaz Perde  |  Okunma: 3.510 defa

jennifersbodyposter

Jennifer’s Body filmi bu yıl gösterime girecek korku ve komediyi bir araya getiren yeni kuşak filmlerden birisi. Oyuncu kadrosu Megan Fox başta olmak üzere Adam Brody, Kyle Gallner gibi genç yıldızlarını barındırıyor. Filmin fragmanından gördüğüm kadarı ile bol kan ve bol komedi barındıran bir film olmuş. Tabi içinde Megan Fox faktörünü de düşünmek gerekiyor.

Neyse filmin içeriği ve oyuncu kadrosunda ziya de filmin afişerinden bir tanesinde söz etmek istiyorum. Yukarı gördüğünüz afiş Megan Fox‘un olduğu gayet çekici bir afişi zaten esas benim yazmak istediğim afiş de değil. Filmin gözüme çarpan afişini ve afişin kopya edildiği diziye ait afişi aşağıya ekledim ama halen baktıkça inanmak istemiyorum. Birbirinde tamamen bağımsız film ve dizi afişleri nasıl bu kadar benzeyebilir.

Jennifer’s Body filminin ve filmin afişinin feci derece benzeği True Blood dizisinin afişlerini aşağıdaki görebilirsiniz. IMDb sitesinde yaptığım uzun araştırmalar sonucu filmin ve dizinin konularında ufak benzerlik dışında oyuncu, yapımcı ve teknik ekiplerinde hiçbir ortak nokta bulamadım. Yapımların yapımcı ve yönetmen bazında ortak noktalarının olmadığını düşününce afişin esinlenme olduğu söylenebilir. Fakat bu iki afişe baktığımız da esinlenmenin ötesinde afişteki oyuncunun farklılığı dışında ben pek fark göremedim.

Jennifer’s Body Afişi

jennifersbody

True Blood Afişi

trueblood

 Yazının Etiketleri  

Yorum yapın