7
Ekim

House ve 4. Sezon

Yazan: HeSanaL  |  Kategori: Dizi  |  Okunma: 2.972 defa

House Md

İzleyenlerin idolü olan ünlü doktor House yeni sezona da fırtına gibi başladı.  House’su hiç izlemeyenler için biraz bahsetmek gerekirir sanırım. ABD da bir hastane hasta tanı merkezinin başında olan Greg House kendi kurduğu ekibi ile tanı koyulmamış hastalıklara tanı koyuyor. Tabi işin ilginç kısmı bundan çok başroldeki karakterin insanlara bakış açısı ve düşüncesi yapısı. Çekilmez, alaycı ve bir o kadar zeki olan House ekibi ve hastalara yapmadıklarını bırakmıyor. ( Gerisi yeni sezonun spoilerlerini içeririr. )

3 yıl boyunca aynı ekiple çalışan House sonunda radikal bir kararla ekibini dağıtmak zorunda kaldı. 2′si istifa ederken birini kendisi kovdu. Böylece yeni sezon süpriz bir şekilde karşımıza çıktı. Eski ekipte olanların bir şekilde olacağı kesinken yeni bölümlerde House2un yeni ekibi de görücüye çıkıyor.  Dizi çoğunlukla House karakteri ve hastalıkların bulunma yolları ile ilgili olduğu için bu radikal değişikliğin diziye bir etki puan değil tam tersi artı puan kazandıracakmış gibi görünüyor.

Yeni sezondan ekip seçme konusunda da kendisi kanıtlayan House özellikle yeni sezonun 2. bölümünde 40 kişiyi alıp olmayacak işler yapıp yeni kadrosunu belirlemeye çalışması tam ona göre bir olaydı. Pek emin olmasam da yeni bölümlerde House’un yeni kurduğu ekip ile eski ekibinin karşıya geleceğini düşünmek mantıksız olmaz. Yeni dopdolu House bölümleri bizi bekliyor denilebilir. :)

 Yazının Etiketleri  

Yorum yapın