20
Ekim

Grev Zamanı

Yazan: HeSanaL  |  Kategori: Günlüğüm  |  Okunma: 2.696 defa

Telekom GrevTelekom’da babası çalışan biri olarak bu grevi en yakından takip edenlerden biri benim sanırım. Toplam olarak 26.800 çalışanı ilgilendiren bu olay çalışlanların ailelerini düşünürsek 100.000′den fazla kişiyi ilgilendiriyor.

Haberlerden okuduğum kadarıyla Telekom patronları enflasyonun üzerinden bir zaman önerdiklerini ve bu zammın yeteceğini düşünmüşler. Sanırım Telekom patronları aldıkları paranın hesabını ve bu parayı kazanmalarını sağlayan çalışanlarını pek düşünmüyorlar. Tabi enflasyon üstü zamnlarınında ülkemizin şartlarında ne kadar yeteceğini ayrı bir soru teşkil ediyor.

 Günümüzde firma ve devletin başındakiler yanlarından çalışanlara %5 ile %10 arası zamlar önerir oldular hep. Acaba böyle enflasyon üstü zam verince insanların ihtiyaçlarını daha iyi karşılayabileceklerinimi düşünüyorlar.  Çalışanlarının ve ailelerin tek istedikleri yeni zamla ile birlikte yaşamlarında biraz daha iyi bir hale getirmek. Aynı olan yaşama devam etmek değil. Umarım birgün gelir patronlarda bu durumu keşvederler yoksa halimiz harap gibi gözüküyor.

 Biraz politik ve taraflı bir yazı olsa da sonuçta bizde işçi çocuğuyuz. Biraz taraflı yazı yazmaktan zarar geleceğini pek sanmıyorum. Acaba internet sitesi yapanlar ve internet reklamcılığı kullanlar olarak bizde bir sanal greve girsek fena olmaz mı :)

 Yazının Etiketleri  

Yorum yapın