23
Kasım

Google Ne İşe Yarıyor

Yazan: HeSanaL  |  Kategori: İnternet  |  Okunma: 2.792 defa

Let Me Google That For You, Türkçe olarak da Google Ne İşe Yarıyor diyebiliriz. Bu site ile Msn başta olmak üzere olmak internette arama yapmaya üşenip, online sohbet yolları ile size soranlara kapak niteliğinde cevap vermenizi sağlıyor.

Msn gibi online sohbet ortamları çoğaldıkça, insanlar aramak istediklerini Google da aramak yerine insanlara sormayı tercih etme başladı. Google’a yazdığında ilk sırada çıkacak bir konu bile sorsa, kişi Google’da bulamamış bir tavırla sen bi bak bulursun gibi insanın başına ekşiyorlar. İşte bunlardan kurtalmak için bazı arkadaşlar çok güzel bir site hazırlamışlar.

Sitenin kullanımı; Let Me Google That For You adlı siteye girip arkadaşınızın site sorduğu soruyu yazıyorsunuz. Ardından gelen linki arkadaşınıza yolluyorsunuz. Arkadaşınız linki tıkladığı zaman karşınıza flash ile hazırlanmış bir görsel geliyor. Bu gorsel ile Google’da arama yapmanın ne kadar kolay olduğunu görüyor. Görsel bitince de siteye yazdığınız yazının Google aramasındaki sonuçları kişinin karşısına geliyor.

Örnek: http://tinyurl.com/57kytt

 Yazının Etiketleri  

Yorum yapın