23
Şubat

Gazete Habertürk ve Zeki Reklam Metni

Yazan: HeSanaL  |  Kategori: Güncel  |  Okunma: 3.915 defa

gazete-haberturk

Mart ayında Ciner grubuna ait olan Habertürk’ün gazetesi yayın hayatına başlıyor. Haliyle de sağlam bir reklam kampanyası yapması gerekiyor. Hafta sonu televizyon da bu yayın hayatına yeni başlayacak olan gazetenin reklamı ile karşlaştım. Reklam görsel olarak son dönem de kullanılan Zaman, Sabah gibi gazetelerin kullandığı yenilikci reklam görsellerine dayanması karşın reklam metni olarak tüm medya reklam metinlerinden daha ilgnç olmuş.

Habertürk’ün reklam metni tüm popüler diyebileceğimiz tüm gazetelerin hepsinin ismini içine alırken, hem onlara teşekkür ediyor hem de ( aslında esas mesaj burada ) hepsini aynı kefeye koyarak farklı bir gazete olduklarının imajı veriyor. Gazeteyi elimize almadan içeriği hakkında konuşmak yanlış olsa da reklam için tüm gazeteler bir kefeye koyması reklam kampanyası için yanlış bir durumdur. Neyse reklam metni ve videosu aşağıda zaten.

Dünya hiç durmadan değişirken Cumhuriyetimizi, Hürriyetimizi, Milliyetimizi, Vatanımızı sahiplendiniz, yeri geldi en radikal görüşlere bile Tercüman oldunuz. Kimi Zaman Taraf oldunuz, kimi Zaman Sözcü, yıllarca Sabah Akşam demediniz çalıştınız. Türkiye’ye hep o bildiğimiz gazeteleri okuttunuz. Tüm emeğiniz için size ne kadar teşekkür etsek az. Ama artık gazeteleri değiştirme zamanı. Gazete Habertürk, Türkiye’nin gelmiş geçmiş tek değişik gazetesi. Biçimiyle, ilkeleriyle gazetecilikte değişim çizgisi. 1 Mart’tan itibaren gazeteniz Habertürk.

 Yazının Etiketleri  

Yorum yapın