12
Nisan

Futbol da Bakış Açısı

Yazan: HeSanaL  |  Kategori: Güncel  |  Okunma: 3.640 defa

Bir İtalya Derbisi

İtalya liginin 2 köklü takımı karşı karşıya geliyor. Her ikisi de şampiyonluğa oynayan ve şampiyonlar ligi kupası için yarışan Inter ve AC Milan takımları. Bu iki takımında 2 futbolcu aralarında oynadıkları bir maç esnasında taraftarların çıkardığı olaylarda birlikte nasıl da bekliyorlar. Olaylardan uzakta hem olayları izleyerek hem de sohbet ediyor. Şimdi dönelim ülkemize bu sefer ülkemizin iki köklü takımı biri taraftarımı olduğum Fenerbahçe diğer ise Galatasaray ve iki takımında sayısız başarı var. Bir de onları saha da görelim.

derbimiz

Maçta seyirci İtalya derbisine nazaran daha sakın olmasına karşın saha da bir kargaşa var. İtişmeler, bağrışmalar ve daha neler oldu. Görüntüdeki resim de 2 Türk futbol birbirlerini iterken diğer tarafta 2 yabancı futbolcu nasıl da olayları izliyorlar. Üstteki resimi görünce bu resim nasıl da anlamlı oluyor. Futbola biraz da bu bakış açısı ile bakmak lazım sanırım.

Olayı yabancı ve ülkemizin futbolcusu diye ayrımcılık yapmak tabiki doğru görüş değil. Olaya futbola bakış açısı olarak bakmamız lazım. Maç esnasında çıkan olaylarda zaten olayın için de yabancı futbolcular da vardı. Niketim Roberto Carlos ve Cassio Lincoln tarafından bakabilmek lazım.  Ülkemizde ne yazık ki hırçın futbolcular çok seviliyor. Oysa Roberto Carlos’un kariyerine baktığımız maç esnasında nasıl hırsı olduğunu anlayabiliriz. Önemli olan hırsa baktığımız açı diyebiliriz. Yazıya ismi veren “Futbol da Bakış Açısı” diyerek olayı daha genele alsak daha iyi olur.

Resimler Kaynak : http://acetobalsamico.blogspot.com/2009/04/derbiden-geriye-kalan.html ( Teşekkürler, Çok güzel resimler )

 Yazının Etiketleri  

1 Yorum yapılmış

  • Turan
    15 Nisan 2009 | Cevapla

    GERÇEKTEN DE MAÇLARDA BÖYLE OLMAMIZ GEREK.

    SADECE DURMAK VE KAVGADAN IRAK!

Yorum yapın