23
Eylül

Evanescence ve Amy Lee

Yazan: HeSanaL  |  Kategori: Müzik  |  Okunma: 4.566 defa

Evanescence1998 yılında kurulmuş olmasına rağmen geçen yılın sonunda The Open Door tanıştığım ve hayran kaldığım Amerikanın ünlü Alternatif Rock grubu. Özellikle Sweet Sacrifice ve Call Me When You’re Sober şarkıları ile hastaları oldum diyebilirim. Normalde 50 Cent gibi 1-2 rap şarkıcısı dışında yabancı şarkı dinlemeyen biri olarak benim için yeni ve çok güzel deneyim oldu.

Grup 1998 yılında hastası olduğum vokalistleri Amy Lee ve gitarist Ben Moody tarafından kurulmuş. Şarkılarında aşkı ve çaresizliğin işleniş şekli ile birçok gruptan farklı olan ve kendileri özgü bir tarz yakalamaları beni gruba bağlayan en büyük etken oldu. Şuan grup; Amy Lee (Vokal ve Piyano), Terry Balsamo (Gitar), Troy McLawhorn (Gitar), Will Hunt (Davul) ve Tim McCord’dan (Bas Gitar)  oluşmakta…. ( Yazının sonunda  Sweet Sacrifice videosu vardır)

Amy LeeGrubun kurucularından biri olan ve vokalist olan Amy Lee özellikle sesi ve kliplerindeki görüntü tarzı ile beni kendine hayran bıraktı diyebilirim. En kötü haliyle bile ayrı bir güzelliği olan ve sesi ile insanı kendine bağlayan olağandışı bir hatun diye tanımlabilir ancak. Özellikle Sweet Sacrifice parçasının klibini dikkatle izlemenizi ve şarkının sözlerine iyi dinlemenizi şiddetle tavsiye ederim.

 Yazının Etiketleri  

1 Yorum yapılmış

  • Fatih Mehmet Ko&cced
    23 Eylül 2007 | Cevapla

    Ragiax Rulzz.. (:

Yorum yapın