‘The Dark Knight’ ile alakalı yazılar

8
Ocak

People’s Choice Awards 2009 Sahiplerini Buldu

Yazan: HeSanaL  |  Kategori: Beyaz Perde, Dizi  |  Okunma: 3.268 defa

Her yıl düzenenlenen People’s Choice Awards ( Halkın Seçimleri Ödülleri) sahiplerini buldu. Bu yıl 35. defa düzenenlenen, internetten yapılan oylama ile belirlenen ödüller düzenlenen gösteri ile sahiplerine verildi. Hiç kuşkusuz aday olduğu 5 dalda da ödül kazanan The Dark Knight ( Kara Şövalye ) gecenin birincisi oldu.

Hem televizyon hem de sinema ödülleri dağıtan ödül töreni internetten oy kullanımı ile yapıldığı için izleyicilerin seçimini gösteriyor. Sinema dünyasında The Dark Knight tartışmasız geçtiğimiz yılın en iyisi olurken, televizyon dünyasında House M.D. dizisi ile Hugh Laurie ( House M.D. dizisinin başrol oyuncusu ) ödülleri kimseye kaptırmadı. Kazanların listesi yazının devamında. Devamını oku »

15
Aralık

2008'in En Başarılı Filmleri

Yazan: HeSanaL  |  Kategori: Beyaz Perde  |  Okunma: 3.127 defa

Bir yılı daha bitirirken ülkemizde Türk filmleri kapalı gişe oynarken, bu sene için Hollywood’un en fazla gişe geliri getiren yapımları belli oldu. 2008 yılı Hollywood yapımları için bir nevi bilim kurgu ve macera yılı oldu denilebilir. Liste de bulunan birçok film bilim kurgu ve macera fimlerinden oluşuyor. Dünya kriz ile boğuşurken Hollywood yapımcıları fantastik filmleri ile bir çıkış yolu bulmuş sanırım.

Herkesin tahmin ettiği gibi bu yılın en büyük gişe hasılatını The Dark Knight ( Kara Şövalye ) yaptı.  Kara Şövalye bu yılı birinci bitirmenin yanı sıra 997 milyon dolarlık hasılat ile en çok hasılat yapan filmleri sıralamasında ikinci sıraya oturdu. Devamını oku »

16
Eylül

Bu Kez Joker Kazandı

Yazan: HeSanaL  |  Kategori: Beyaz Perde  |  Okunma: 3.940 defa

Batman serisinde kahramanımız en büyük düşmanlarından biri Joker olmuştur. Kendine has makyajı ve kötülükleriyle her zaman klasik bir kötü kalıbına girmemiştir. Joker karakterini ilk Batman filmlerinde Jack Nicholson kaliteli oyunculuğu ile hayat verse de senarist ve yönetmenlerin kafasında Joker imajı ile seyircideki Joker imajı hiç birbirine uymamıştı.

The Dark Knight adıyla Batman Begins‘in devamı olarak karşımıza gelen son Batman filminde ise hep yönetmen hem senarist hemde oyunculuk olarak karşımıza bambaşka bir Joker karakteri ile karşılaştık. Devamını oku »