‘tanıtım’ ile alakalı yazılar

12
Nisan

House M.D.

Yazan: HeSanaL  |  Kategori: Dizi  |  Okunma: 18.679 defa

house_md

Dizi adını anlaşıldığı gibi dizinin baş karakteri olan Dr. Gregory House’un soyadından alıyor. Dr. House, Amerikanın’nın New Jersey eyalaetinde bulunan Princeton-Plainsboro Teaching Hospital’da hastalık tanı merkezinin başında görev yapmaktadır. Görevini farklı doktorların çözümleyemediği hastalıkları çözümlemek olarak söyleyebiliriz. House M.D. dizisinin sevilmesinin en büyük etkisi ise konusu ikinci plana atabilecek kadar iyi tasvir edilmiş olan başrol karakteri Gregory House’un kişisel olduğunu belirtmek gerekir.

Gregory House karakteri yaşam ilkesi olarak kendisine “Herkes yalan söyler.” lafını belirlemiştir. Klinik incelemeye gelen hastalar, çalışan personel hatta arkadaş(lar)ı dahi olsa bu ilke geçerlidir. Gregory House karakterine hayat veren Hugh Laurie ise House M.D. dizisinde oyuncu dersi veriyor. Devamını oku »

5
Nisan

Stargate SG-1 ( 1997 – 2007 )

Yazan: HeSanaL  |  Kategori: Dizi  |  Okunma: 3.932 defa

Stargate SG-1

Stargate SG-1 | Notum : 9,5

1994 yılında çekilen Stargate filminin devamını konu alarak bilim-kurgu severlerin özellikle benim en sevdiğim bilim-kurgu dizisi Stargate SG-1. ABD’de çekildiği kanalın maddi imkanlarının az olması rağmen 10 sezonu devirmiş ve birçok paralı yapımın iptal edildiği günümüzde sağlam senaryo ve oyunculuk ile nasıl yapımlar ortaya çıkarılabileceğini göstermiştir. Dizi ünlü bilim-kurgu dizisi X-Files’ı geçerek şuan en uzun bilim-kurgu dizisi olma ünvanına sahiptir.

Stargate Sg-1, Yıldız Geçidi diye tabir edilen araç ile gezegenler arası yolculuk eden bir ekip. Ekip; Jack O’Neill ( Richard Dean Anderson ), Dr. Daniel Jackson ( Michael Shanks ), Samantha Carter ( Amanda Tapping ) ve Teal’c ( Christopher Judge )’dan oluşmaktadır. Devamını oku »

7
Şubat

Gossip Girl

Yazan: HeSanaL  |  Kategori: Dizi  |  Okunma: 2.816 defa

Gossip Girl

Gossip Girl, Ceicily von Ziegesar‘ın aynı adı taşıyan 12 serilik romanından esinlenilerek yapılan klasik gençlik dizilerine benzemekte. Dizinin yapımcısı ve senaristi The O.C. dizisininde yapımcılığını ve senaristliğini yapmış olan Josh Schwartz‘dır.  Josh Schwartz, batı yakasının zengin gençlerinin hayatlarına el atııktan sonra anlaşılan sıra doğu yakası zenginlerine gelmiş.  The O.C.’nin bitmesi One Tree Hill’in de lise dönemini bitirmesi ile lise gençlik dizisi kalmadı derken karşımıza çıktı Gossip Girl. Devamını oku »