‘Stargate’ ile alakalı yazılar

9
Ekim

Stargate Universe Başladı

Yazan: HeSanaL  |  Kategori: Dizi  |  Okunma: 8.551 defa

stargate-universe-logo

Stargate efsanesinin 3. serisi uzun bekleyişin sonunda Syfy kanalında prömiyerini yaptı. Stargate Universe, Stargate filmi, Stargate Sg-1 dizisi ve ardından gelen Stargate Atlantis dizisi sonrası efsanenin son halkası olma özelliğini taşıyor.

İlk bölümü sonucunda Stargate‘in kendine has özelliklerini taşımasına rağmen Battlestar Galactica tadı taşıması da diziyi diğer serilere göre farklı bir yapım olacağının sinyallerini veriyor. Dizinin konsept olarak eski serilerden farklı olmasını alıştığımız Stargate efsanesinin son halkasında büyük değişiklikler göreceğimizin ilk belirtileri arasında yer alıyor. Devamını oku »

8
Eylül

Stargate Universe Geliyor

Yazan: HeSanaL  |  Kategori: Dizi  |  Okunma: 4.452 defa

Stargate filminin ardından Stargate SG-1 * ve Stargate: Atlantis adında 2 dizi ile Stargate efsanesi hayatımıza girmişti. Stargate Sg-1 ilk dizi olması sebebiyle başlaması ve bitmesi olay olmuştu. Şimdi ise Stargate efsanesinin yeni bir dizi ile devam edeceği kesinleşti. Stargate Universe adını alacak olan dizi 2009 yılında çekimlere başlanıp aynı yılın yaz ayında gösterime girecek. Devamını oku »

5
Nisan

Stargate SG-1 ( 1997 – 2007 )

Yazan: HeSanaL  |  Kategori: Dizi  |  Okunma: 3.932 defa

Stargate SG-1

Stargate SG-1 | Notum : 9,5

1994 yılında çekilen Stargate filminin devamını konu alarak bilim-kurgu severlerin özellikle benim en sevdiğim bilim-kurgu dizisi Stargate SG-1. ABD’de çekildiği kanalın maddi imkanlarının az olması rağmen 10 sezonu devirmiş ve birçok paralı yapımın iptal edildiği günümüzde sağlam senaryo ve oyunculuk ile nasıl yapımlar ortaya çıkarılabileceğini göstermiştir. Dizi ünlü bilim-kurgu dizisi X-Files’ı geçerek şuan en uzun bilim-kurgu dizisi olma ünvanına sahiptir.

Stargate Sg-1, Yıldız Geçidi diye tabir edilen araç ile gezegenler arası yolculuk eden bir ekip. Ekip; Jack O’Neill ( Richard Dean Anderson ), Dr. Daniel Jackson ( Michael Shanks ), Samantha Carter ( Amanda Tapping ) ve Teal’c ( Christopher Judge )’dan oluşmaktadır. Devamını oku »