‘Sosyal Ağ’ ile alakalı yazılar

3
Ocak

Facebook Ücretli Oluyor (mu?)

Yazan: HeSanaL  |  Kategori: İnternet  |  Okunma: 2.657 defa

Hiç kuşkusuz dünyanı en çok etkiliyen olay son dönemin ciddi küresel krizi oldu. Birçok firma çalışanlarına yol verirken, bu etkilenmesi zor denilen bilgisayar ve internet teknolojilerini de etkiledi. Sektörün önemli firmaları bile eleman çıkarma yoluna gittiler.

Böyle bir krizin getirdiği artan maliyetler internet sektörünün son yılların en büyük sosyal ağ patlamasını gerçekleştiren Facebook’u etkilememesi kaçınılmazdı. Şuan için bir söylenti gibi gözükse de Facebook’un ucretli olması, veriler eşliğinde olması muhtemel bir olay gibi gözüküyor. Tabi Facebook’un kurucuları daha iyi bir çözüm bulamazlarsa. Devamını oku »

7
Eylül

Twitter, Şuan Ne Yapıyorum

Yazan: HeSanaL  |  Kategori: Günlüğüm  |  Okunma: 2.968 defa

Blogların son derece popüler olduğu şu günlerde kimileri için bloglar yetersiz kalmış olacak ki. Yepyeni bir sistem çıktı. Twitter denilen bu sistem ile her an ne yaptığınızı yazmanızı sağlıyor. Blog, facebook derken yepyeni bir sosyal ağ ile karşılaşmış olduk. Devamını oku »

23
Aralık

Amerikan Mucizesi: Facebook

Yazan: HeSanaL  |  Kategori: Bilgisayar  |  Okunma: 3.302 defa

Facebook Harvard Üniversitesi’den bir öğrencinin üniversitesi için kurduğu ama işlevselliği ve sadeceliği sayesinde önce ABD’de sonra ülkemizle beraber tüm dünya da popüler olmuş bu site sayesinde internette sosyalleşmek daha bir farklı boyuta taşınmış oldu.

Ülkemizden 1.000.000′dan fazla üyesi Facebook sayesinde eski okul arkadaşlarınızı, eski yurt arkadaşlarınızı hatta eski sevgililerinizi bile bulmamız mümkün :) son dönemde ülkemizdeki internetin gelişmesi sayesinde facebook feci birşekilde popüler oldu. Hem üçretsiz olmasıhemde Firefox’a eklenen bir eklenti ile Türkçe olması sayesinde internetimizi vazgeçilmezleri arasında birden yerini aldı. Devamını oku »