‘House’ ile alakalı yazılar

12
Nisan

House M.D.

Yazan: HeSanaL  |  Kategori: Dizi  |  Okunma: 18.679 defa

house_md

Dizi adını anlaşıldığı gibi dizinin baş karakteri olan Dr. Gregory House’un soyadından alıyor. Dr. House, Amerikanın’nın New Jersey eyalaetinde bulunan Princeton-Plainsboro Teaching Hospital’da hastalık tanı merkezinin başında görev yapmaktadır. Görevini farklı doktorların çözümleyemediği hastalıkları çözümlemek olarak söyleyebiliriz. House M.D. dizisinin sevilmesinin en büyük etkisi ise konusu ikinci plana atabilecek kadar iyi tasvir edilmiş olan başrol karakteri Gregory House’un kişisel olduğunu belirtmek gerekir.

Gregory House karakteri yaşam ilkesi olarak kendisine “Herkes yalan söyler.” lafını belirlemiştir. Klinik incelemeye gelen hastalar, çalışan personel hatta arkadaş(lar)ı dahi olsa bu ilke geçerlidir. Gregory House karakterine hayat veren Hugh Laurie ise House M.D. dizisinde oyuncu dersi veriyor. Devamını oku »

8
Ocak

People’s Choice Awards 2009 Sahiplerini Buldu

Yazan: HeSanaL  |  Kategori: Beyaz Perde, Dizi  |  Okunma: 3.268 defa

Her yıl düzenenlenen People’s Choice Awards ( Halkın Seçimleri Ödülleri) sahiplerini buldu. Bu yıl 35. defa düzenenlenen, internetten yapılan oylama ile belirlenen ödüller düzenlenen gösteri ile sahiplerine verildi. Hiç kuşkusuz aday olduğu 5 dalda da ödül kazanan The Dark Knight ( Kara Şövalye ) gecenin birincisi oldu.

Hem televizyon hem de sinema ödülleri dağıtan ödül töreni internetten oy kullanımı ile yapıldığı için izleyicilerin seçimini gösteriyor. Sinema dünyasında The Dark Knight tartışmasız geçtiğimiz yılın en iyisi olurken, televizyon dünyasında House M.D. dizisi ile Hugh Laurie ( House M.D. dizisinin başrol oyuncusu ) ödülleri kimseye kaptırmadı. Kazanların listesi yazının devamında. Devamını oku »

24
Ekim

"House M.D." TNT Ekranlarında

Yazan: HeSanaL  |  Kategori: Dizi  |  Okunma: 3.337 defa

Ünlü doktor Gregory House artık Türk televizyonlarında da ekranlara geliyor. Fox’un başarılı dizilerin House M.D. dizisi dün yayınlanan ilk bölümü ile artık her hafta evlerimize konuk olacak.  Emmy ve Golden Globe ( Altın Küre ) dahil birçok ödülüle sahip olan dizi ilk sezonu ile her Perşembe TNT kanalında yayınlanacak. Şuana kadar House’u izlemediyseniz çokşey kaçırmışsınız demektir. Bunu TNT kanalı ile kapatabilirsiniz. Devamını oku »

21
Ekim

Sansasyonel House Promosu

Yazan: HeSanaL  |  Kategori: Dizi  |  Okunma: 3.131 defa

Fox’un başarılı dizisi olan House’un 5. sezonun 5. bölümü için hazırladığı bölümün promosu olay yarattı. Sansasyon yaratan 43 saniyelik House videosu House’un yeni ekibinden olan Thirteen’in ( Olivia Wilde ) kız arkadaşıyla olan görüntüleri yer alıyor. Fox’un en başarılı dizilerinden biri House’da böyle görüntüler görmeye alışık olmayan izleyicisi tarafından da tepki gören görüntüler dizinin kitlesi için hayli garip geldi. House’un yapımcıları ve yayıncı kanal niye böyle bir pazarlama tekniğine gitti bilinmez. Ama geniş bir izleyici kitlesi olan dizinin izleyicileri arasında bu tarz görüntüleri seven fazla seyircisi yok.

Şuan promo bu şekil ise bölümün nasıl olduğu merak konusu haline geldi. Umarım böyle bir promo sonrası alıştığımız üst seviyedeki diziyi küçültmezler. Konuşulan video yazının devamında Devamını oku »

31
Mayıs

House M.D. 4. Sezon Finali

Yazan: HeSanaL  |  Kategori: Dizi  |  Okunma: 5.902 defa

Amerikalı Senaristlerin Grevleri falan derken House M.D. dizisi 16 bölüm ile 4. sezonunu tamamladı. Açıkcası grev ve haftalık tatiller yüzünden bu sezon dizilerin finallerinden pek birşey beklemiyorken House M.D. yine yapacağını yaptı.  “House’s Head” ve “Wilson’s Heart” adlı 2 bölümlük finaliyle dizinin en iyi 2 bölümü ile karşımıza çıktı diyebilirim. 1. Sezonda izlediğimiz “Three Stories” bölümünü bile geri de bıraktı diyebiliriz. Bu kadar övgü sonrası bu 2 bölüm hakkında birşeyler yazmak iyi olur sanırım. Tabi yazının devamında olsun ki izmeyenler okuyup zevkleri kaçmasın. (: Devamını oku »