‘House M.D.’ ile alakalı yazılar

12
Nisan

House M.D.

Yazan: HeSanaL  |  Kategori: Dizi  |  Okunma: 18.679 defa

house_md

Dizi adını anlaşıldığı gibi dizinin baş karakteri olan Dr. Gregory House’un soyadından alıyor. Dr. House, Amerikanın’nın New Jersey eyalaetinde bulunan Princeton-Plainsboro Teaching Hospital’da hastalık tanı merkezinin başında görev yapmaktadır. Görevini farklı doktorların çözümleyemediği hastalıkları çözümlemek olarak söyleyebiliriz. House M.D. dizisinin sevilmesinin en büyük etkisi ise konusu ikinci plana atabilecek kadar iyi tasvir edilmiş olan başrol karakteri Gregory House’un kişisel olduğunu belirtmek gerekir.

Gregory House karakteri yaşam ilkesi olarak kendisine “Herkes yalan söyler.” lafını belirlemiştir. Klinik incelemeye gelen hastalar, çalışan personel hatta arkadaş(lar)ı dahi olsa bu ilke geçerlidir. Gregory House karakterine hayat veren Hugh Laurie ise House M.D. dizisinde oyuncu dersi veriyor. Devamını oku »

12
Ocak

66. Altın Küre Ödülleri

Yazan: HeSanaL  |  Kategori: Beyaz Perde, Dizi  |  Okunma: 2.904 defa

Oscar ve Emmy ödüllerin ardından sinema ve tlevizyon dünyasının en prestijli ödülleri sayılan  Altın Küre ÖdülleriGolden Globe Adwards ) sahiplerini buldu. Ödül Törenine; En İyi Film ve En İyi Yönetmen Ödülü dahil 4 ödül kazanan film Slumdog Millionaire ile En İyi Komedi Dizisi, En İyi Erkek Oyuncu (Komedi/Müzikal) ve En İyi Kadın Oyuncu (Komedi/Müzikal) kategorilerinde ödül alan 30 Rock damga vurdular. Gece de 4 ödül birden alan HBO’nun yapımı olan John Adams‘ı da unutmamak gerek. Devamını oku »

8
Ocak

People’s Choice Awards 2009 Sahiplerini Buldu

Yazan: HeSanaL  |  Kategori: Beyaz Perde, Dizi  |  Okunma: 3.268 defa

Her yıl düzenenlenen People’s Choice Awards ( Halkın Seçimleri Ödülleri) sahiplerini buldu. Bu yıl 35. defa düzenenlenen, internetten yapılan oylama ile belirlenen ödüller düzenlenen gösteri ile sahiplerine verildi. Hiç kuşkusuz aday olduğu 5 dalda da ödül kazanan The Dark Knight ( Kara Şövalye ) gecenin birincisi oldu.

Hem televizyon hem de sinema ödülleri dağıtan ödül töreni internetten oy kullanımı ile yapıldığı için izleyicilerin seçimini gösteriyor. Sinema dünyasında The Dark Knight tartışmasız geçtiğimiz yılın en iyisi olurken, televizyon dünyasında House M.D. dizisi ile Hugh Laurie ( House M.D. dizisinin başrol oyuncusu ) ödülleri kimseye kaptırmadı. Kazanların listesi yazının devamında. Devamını oku »

18
Aralık

66. Altın Küre Ödülleri Adayları Açıklandı

Yazan: HeSanaL  |  Kategori: Beyaz Perde, Dizi  |  Okunma: 2.639 defa

Hollywood Yabancı Basın Birliği tarafın verilen Oscar ve Emmy ödüllerinden sonra en prestijli ödül kabul edilen Altın Küre ( Golden Globe ) ödüllerinin adayları belli oldu. Hem sinema hemde tevizyon yapımlarına ödül vermesiyle diğer ödül törenlerinden ayrılan Altın Küre Ödülleri bu yıl 66. ödüllerini verecek.

Sinema ödüllerinde Aralık ayının sonuna doğru vizyona girecek olan Benjamin Button’un Tuhaf Hikayesi 5 adaylıkla göze çarparken, televizyon ödüllerinden favori dizim olan House M.D. en drama ve en iyi dram aktörü dalında her zaman ki gibi aday gösterilmiş. Devamını oku »

24
Ekim

"House M.D." TNT Ekranlarında

Yazan: HeSanaL  |  Kategori: Dizi  |  Okunma: 3.337 defa

Ünlü doktor Gregory House artık Türk televizyonlarında da ekranlara geliyor. Fox’un başarılı dizilerin House M.D. dizisi dün yayınlanan ilk bölümü ile artık her hafta evlerimize konuk olacak.  Emmy ve Golden Globe ( Altın Küre ) dahil birçok ödülüle sahip olan dizi ilk sezonu ile her Perşembe TNT kanalında yayınlanacak. Şuana kadar House’u izlemediyseniz çokşey kaçırmışsınız demektir. Bunu TNT kanalı ile kapatabilirsiniz. Devamını oku »