‘Gregory House’ ile alakalı yazılar

12
Nisan

House M.D.

Yazan: HeSanaL  |  Kategori: Dizi  |  Okunma: 18.679 defa

house_md

Dizi adını anlaşıldığı gibi dizinin baş karakteri olan Dr. Gregory House’un soyadından alıyor. Dr. House, Amerikanın’nın New Jersey eyalaetinde bulunan Princeton-Plainsboro Teaching Hospital’da hastalık tanı merkezinin başında görev yapmaktadır. Görevini farklı doktorların çözümleyemediği hastalıkları çözümlemek olarak söyleyebiliriz. House M.D. dizisinin sevilmesinin en büyük etkisi ise konusu ikinci plana atabilecek kadar iyi tasvir edilmiş olan başrol karakteri Gregory House’un kişisel olduğunu belirtmek gerekir.

Gregory House karakteri yaşam ilkesi olarak kendisine “Herkes yalan söyler.” lafını belirlemiştir. Klinik incelemeye gelen hastalar, çalışan personel hatta arkadaş(lar)ı dahi olsa bu ilke geçerlidir. Gregory House karakterine hayat veren Hugh Laurie ise House M.D. dizisinde oyuncu dersi veriyor. Devamını oku »

24
Ekim

"House M.D." TNT Ekranlarında

Yazan: HeSanaL  |  Kategori: Dizi  |  Okunma: 3.337 defa

Ünlü doktor Gregory House artık Türk televizyonlarında da ekranlara geliyor. Fox’un başarılı dizilerin House M.D. dizisi dün yayınlanan ilk bölümü ile artık her hafta evlerimize konuk olacak.  Emmy ve Golden Globe ( Altın Küre ) dahil birçok ödülüle sahip olan dizi ilk sezonu ile her Perşembe TNT kanalında yayınlanacak. Şuana kadar House’u izlemediyseniz çokşey kaçırmışsınız demektir. Bunu TNT kanalı ile kapatabilirsiniz. Devamını oku »

13
Eylül

Hugh Laurie Zam Aldı, House Uzadı

Yazan: HeSanaL  |  Kategori: Dizi  |  Okunma: 2.618 defa

House M.D. dizisinin başrol oyuncusu ve dizinin temel taşı olan Hugh Laurie yeni sezon için yapımcılarla bölüm başı 400.000$ anlaştı. Bu artış ile Hugh Laurie, sadece dizi bölümlerinden yıllık 9 milyon $ gibi kazanacak. Bunun yanında sponsorlar ve ek gelirler eklenirse Hugh Laurie’nin geliri iyice katlanacak.Hugh Laurie, bu antlaşma ile Drama oyuncuları içinde en çok kazananlar listesine girdi. Devamını oku »

22
Ağustos

Anti ( Gerçek ) Kahramanlar

Yazan: HeSanaL  |  Kategori: Beyaz Perde  |  Okunma: 5.521 defa

En İyi Anti Kahraman

Sinema ve edebiyat dünyasının hiç kuşkusuz en önemli karakterlerini oluşturan Anti Kahramanlar günümüz popüler kültürünün en sevilen ve en ilgi çekici karakterleri haline gelmiştir. Alaycılıları, umursamazlıkları, bencillikleri ve toplum değerlerine karşı gelmelerine rağmen çeşitli sebeplerle kahramanlar gibi yapılması gerekeni yapmaları ve yapış nedenleri her zaman farklıdır.

Anti Kahraman kültürümüze 20. yüzyılda girmiştir. O zamana kadar sözlüklerde bile geçmemiştir. Günümüz dünyasının şekli yüzünden de bu denli çekici hale gelmiş olabilirler. Anti Kahramanlar hakkında genelleme yaparsak hiçbir zaman kahraman olmayı seçmemiş, mecburi sebeplerle yapmak zorunda oldukları yapan, kahramanlık tabirini sevmeyen tiplerdir. Devamını oku »

31
Mayıs

House M.D. 4. Sezon Finali

Yazan: HeSanaL  |  Kategori: Dizi  |  Okunma: 5.902 defa

Amerikalı Senaristlerin Grevleri falan derken House M.D. dizisi 16 bölüm ile 4. sezonunu tamamladı. Açıkcası grev ve haftalık tatiller yüzünden bu sezon dizilerin finallerinden pek birşey beklemiyorken House M.D. yine yapacağını yaptı.  “House’s Head” ve “Wilson’s Heart” adlı 2 bölümlük finaliyle dizinin en iyi 2 bölümü ile karşımıza çıktı diyebilirim. 1. Sezonda izlediğimiz “Three Stories” bölümünü bile geri de bıraktı diyebiliriz. Bu kadar övgü sonrası bu 2 bölüm hakkında birşeyler yazmak iyi olur sanırım. Tabi yazının devamında olsun ki izmeyenler okuyup zevkleri kaçmasın. (: Devamını oku »