‘Google’ ile alakalı yazılar

3
Şubat

Google Olmadan 2 Saat

Yazan: HeSanaL  |  Kategori: İnternet  |  Okunma: 3.342 defa

arama-motorlari-google-yahoo-live

Google Arama Motoru olarak hayatımıza öyle bir giriş yaptı ki internet deyince aklımıza gelen ilk site hiç kuşkusuz Google oluverdi. Google farklı arama alt yapsı ile bizlere sunduğu imkanlar sayesinde aramız yazıları, dosyaları, resimler hatta blog yazılarını daha rahat bulmamız mümkün oldu. Fakat geçen Pazar günü internet camiası için teknik hata, Google için ise bakım çalışmaları sebebiyle Google Arama Sistemi mecburi olarak 4-5 saat devre dışı aldı. Bu süre zarfından Google’daki tüm aramalarda “Bu Site İçeriğe Zararlıdır” yazısı beliriyordu .Tüm site ler gözükmesinin yanında Google’ın kendsi siteleri çıksa dahi gözükmekteydi. Google bu  teknik hatasından yararlanıp Yahoo ve Microsof gibi Google’dan sonra en ünlü arama motorlarını deneme fırsatımız oldu. Yaklaşık olarak 2 saat denediğim bu arama motorlarından maalesef pek mutlu kalmadığımı belirtmek isterim. Devamını oku »

13
Ocak

Google'dan Yeni Favicon

Yazan: HeSanaL  |  Kategori: İnternet  |  Okunma: 4.554 defa

google-favicon

Favicon’unu yenilemek isteyen arama motoru devi Google bir yarışma düzenlemişti. Bu yarışma sonucunda da yeni favicon’unu belirlemiş. Bu favicon’un hem Google’ın renklerini alıp, hem yeni tarayıcısı olan Chrome’nin logosuna benzemesi, hemde  eski Google favicon’un da bulunan sonsuzluğu anımsatan görünümü korumasını istemişler. Devamını oku »

23
Kasım

Google Ne İşe Yarıyor

Yazan: HeSanaL  |  Kategori: İnternet  |  Okunma: 2.778 defa

Let Me Google That For You, Türkçe olarak da Google Ne İşe Yarıyor diyebiliriz. Bu site ile Msn başta olmak üzere olmak internette arama yapmaya üşenip, online sohbet yolları ile size soranlara kapak niteliğinde cevap vermenizi sağlıyor. Devamını oku »

15
Eylül

Sosyalleşen Sosyal Ağlar

Yazan: HeSanaL  |  Kategori: İnternet  |  Okunma: 3.693 defa

Myspace ve Facebook derken ülkemizde olduğu gibi dünyada da sosyal ağ savaşları iyicene kızıştı. İnternette Web 2.0 ve üçretsizleşen ağlar sayesinde ihtiyaç haline gelen internette dev gibi bir pazar oluştu. Facebook’un ufak hissesi için Microsoft‘un milyon dolarları gözden çıkarması buna güzel bir örnek teşkil ediyor. Devamını oku »

3
Eylül

Google Chrome

Yazan: HeSanaL  |  Kategori: İnternet  |  Okunma: 2.744 defa

Arama motoru devi Google projelerine durduraksız devam ediyor. Bunun son ürünü olan Google’ın web tarayıcısının beta sürünümü internete sundu. Sade ve güzel tasarımı ile çeken Google Chrome tam versyonu ile Microsoft’un karşısında sağlam bir rakip gibi duruyor. Devamını oku »