‘Fight Club’ ile alakalı yazılar

22
Ağustos

Anti ( Gerçek ) Kahramanlar

Yazan: HeSanaL  |  Kategori: Beyaz Perde  |  Okunma: 5.521 defa

En İyi Anti Kahraman

Sinema ve edebiyat dünyasının hiç kuşkusuz en önemli karakterlerini oluşturan Anti Kahramanlar günümüz popüler kültürünün en sevilen ve en ilgi çekici karakterleri haline gelmiştir. Alaycılıları, umursamazlıkları, bencillikleri ve toplum değerlerine karşı gelmelerine rağmen çeşitli sebeplerle kahramanlar gibi yapılması gerekeni yapmaları ve yapış nedenleri her zaman farklıdır.

Anti Kahraman kültürümüze 20. yüzyılda girmiştir. O zamana kadar sözlüklerde bile geçmemiştir. Günümüz dünyasının şekli yüzünden de bu denli çekici hale gelmiş olabilirler. Anti Kahramanlar hakkında genelleme yaparsak hiçbir zaman kahraman olmayı seçmemiş, mecburi sebeplerle yapmak zorunda oldukları yapan, kahramanlık tabirini sevmeyen tiplerdir. Devamını oku »

12
Ağustos

Brad Pitt ilk kez Tarantino Filminde

Yazan: HeSanaL  |  Kategori: Beyaz Perde  |  Okunma: 2.450 defa

Pulp Fiction, Reservoir Dogs, Kill Bill 1, Kill Bill 2 ve Death Proof gibi filmleriyle sinema dünyasına yeni bir boyut kazandıran ünlü yönetmen Quentin Tarantino ‘un yeni projesi Inglorious Bastards kadrosunda ünlü oyuncu Brad Pitt‘in de yer alacağı kesinleşti.

Se7en ve Fight Club club filmleriyle hafızalarımıza kazınan Brad Pitt’i sinemanın aykırı ve dikkat çekici yönetmenin filminde izlemek için 2009 yılını beklemek gerecek. Devamını oku »