‘Constantine’ ile alakalı yazılar

5
Mart

Keanu Reeves İle Bilim Kurgu Üzerine

Yazan: HeSanaL  |  Kategori: Beyaz Perde  |  Okunma: 3.494 defa

keanu-reeves_a-scanner-darkly

Kimi oyuncular vardır. Oynadıkları roller üstlerine yapışır ve yıllar boyu o tip roller de karşımıza  çıkarlar. Bunlar kimi zaman saf, kimi zaman kabadayılık tarzı rollerinde başarılı olan oyuncu profilleridir. Günümüzün oyuncularından başarılar olanların aralarında bulunan Keanu Reeves için ise durum biraz farklı sanırım. Kendisi belirli bir karakter tipinin değil, belli bir tarzın alışılmış ve sevilen bir oyuncusu haline geldi. Keanu Reeves denilince akla 1-2 tane aksiyon ve komedi filmi de gelebilse de bu adı herkes direk olarak bilim kurgu oyuncusu olduğunu artık kabul etmektedir. Devamını oku »

22
Ağustos

Anti ( Gerçek ) Kahramanlar

Yazan: HeSanaL  |  Kategori: Beyaz Perde  |  Okunma: 5.521 defa

En İyi Anti Kahraman

Sinema ve edebiyat dünyasının hiç kuşkusuz en önemli karakterlerini oluşturan Anti Kahramanlar günümüz popüler kültürünün en sevilen ve en ilgi çekici karakterleri haline gelmiştir. Alaycılıları, umursamazlıkları, bencillikleri ve toplum değerlerine karşı gelmelerine rağmen çeşitli sebeplerle kahramanlar gibi yapılması gerekeni yapmaları ve yapış nedenleri her zaman farklıdır.

Anti Kahraman kültürümüze 20. yüzyılda girmiştir. O zamana kadar sözlüklerde bile geçmemiştir. Günümüz dünyasının şekli yüzünden de bu denli çekici hale gelmiş olabilirler. Anti Kahramanlar hakkında genelleme yaparsak hiçbir zaman kahraman olmayı seçmemiş, mecburi sebeplerle yapmak zorunda oldukları yapan, kahramanlık tabirini sevmeyen tiplerdir. Devamını oku »