‘Christian Bale’ ile alakalı yazılar

5
Mart

83. Oscar Ödül Töreni de Geçti

Yazan: HeSanaL  |  Kategori: Beyaz Perde  |  Okunma: 4.099 defa

Sinema dünyasının en çok konuştuğu ödül törenin bu seneki organizasyonunu geri de bıraktı. Son yıllarda ödül törenini izlememe fırsatı bulamamış olsam da bu sefer biraz da o saatte izleyecek başka bir şey bulamadığımdan organizasyonu takip etme şansı buldum. İnternet üzerinde hemen hemen tüm haber sitelerinde Oscar ödüllerini kimlerin aldığı yazdığı için o konuya girmeden ödül töreninden aklımda kalanları ve beğendiğim olayları yazmak daha uygun olur diye düşünüyorum.

Devamını oku »

17
Aralık

Terminator Salvation (Kurtuluş) Geliyor

Yazan: HeSanaL  |  Kategori: Beyaz Perde  |  Okunma: 2.963 defa

İlk filmi 1984′de çekilen ve büyük beğeni toplaması sayesinde bir seriye dönüşen Terminator filmini yeni kadro ve yeni hikayesi ile yeni bir seri olarak karşımıza çıkıyor. Arnold Schwarzenegger‘in başrolünde bulunduğu ilk seri de The Terminator ( Arnold Schwarzenegger )’ün Skynet’e karşı insanlığın umudu olan John Coner ve onun annesi olan Sarah Conor’u korumasına odaklanıyordu.

Terminator Salvation ( Terminator Kurtuluş ) da ise işler değişiyor. Yıl 2018 John Conor artık büyümüştür. John Conor’un Skynet’e karşı savaşı başlamıştır. İşte yeni serimiz de kabaca bunu konu alıyor. Yeni seri de Arnold Schwarzenegger olmasa da bu sefer serinin kilit karakteri olan John Conor’a ünlü oyuncu Christian Bale hayat verecek. Terminator Salvation ile başlayacak serinin 3 film olması tahmin ediyor. ( Terminator Salvation’un fragmanı ve konusu yazının devamında.) Devamını oku »

16
Eylül

Bu Kez Joker Kazandı

Yazan: HeSanaL  |  Kategori: Beyaz Perde  |  Okunma: 3.941 defa

Batman serisinde kahramanımız en büyük düşmanlarından biri Joker olmuştur. Kendine has makyajı ve kötülükleriyle her zaman klasik bir kötü kalıbına girmemiştir. Joker karakterini ilk Batman filmlerinde Jack Nicholson kaliteli oyunculuğu ile hayat verse de senarist ve yönetmenlerin kafasında Joker imajı ile seyircideki Joker imajı hiç birbirine uymamıştı.

The Dark Knight adıyla Batman Begins‘in devamı olarak karşımıza gelen son Batman filminde ise hep yönetmen hem senarist hemde oyunculuk olarak karşımıza bambaşka bir Joker karakteri ile karşılaştık. Devamını oku »