‘Brad Pitt’ ile alakalı yazılar

25
Nisan

True Romance

Yazan: HeSanaL  |  Kategori: Beyaz Perde  |  Okunma: 6.405 defa

true-romance_2

Quentin Tarantino aşk diyor. Garip ama gerçek Quentin Tarantino sinema ilk ( Reservoir Dogs filminden sonra tabi ) sağlam adımlarından biri aslında bir aşk filmi ile atmıştır.  Her ne kadar yönetmeyi çok istemiş olsa da o zamanlar senarist / yönetmen kişiliğinden çok vasat oyunculuğuyla akıllarda olması nedeni ile True Romance filminin haklarını satmak zorunda kalmıştır. Böylece filmi yönetmen Tony Scott‘a nasip olmuştur. True Romance‘nin yönetmen koltuğun Tony Scott olsa da buram buram Quentin Tarantino koktuğunu söylememiz gerekiyor.  Aşk, aksiyon, suç, gerilim vb. için de barındırdığı özelliklerle Quentin Tarantino‘nın kendine hâs uslubunun en önemli örnekleri arasında giriyor.

Quentin Tarantino patlama yaptığı Pulp Ficton filminin habercisi ve Natural Born Killers‘in hikayesi için zemin hazırlıyor. Quentin Tarantino senaryoyu yazarken düşünüp düşünmediğini bilemeyiz ama film tam anlamıyla bir aşk filmi olduğunu düşünüyorum. Clarence Worley ve Alabama Whitman‘in perde de görmeye hasret kaldığımız türden bir aşk hikayesini anlatıyor. Devamını oku »

12
Ağustos

Brad Pitt ilk kez Tarantino Filminde

Yazan: HeSanaL  |  Kategori: Beyaz Perde  |  Okunma: 2.450 defa

Pulp Fiction, Reservoir Dogs, Kill Bill 1, Kill Bill 2 ve Death Proof gibi filmleriyle sinema dünyasına yeni bir boyut kazandıran ünlü yönetmen Quentin Tarantino ‘un yeni projesi Inglorious Bastards kadrosunda ünlü oyuncu Brad Pitt‘in de yer alacağı kesinleşti.

Se7en ve Fight Club club filmleriyle hafızalarımıza kazınan Brad Pitt’i sinemanın aykırı ve dikkat çekici yönetmenin filminde izlemek için 2009 yılını beklemek gerecek. Devamını oku »