‘bilim kurgu’ ile alakalı yazılar

1
Ekim

The Lost Room

Yazan: HeSanaL  |  Kategori: Dizi  |  Okunma: 3.186 defa

the-lost-room

Sunshine isimli bir motelin 10 numaralı odası ve bu odayı açan bir anahtarın kahramanımızın eline geçmesi ile 3 bölümlük film tadında mini dizimiz başlar. Evet The Lost Room ( Kayıp Oda ) mini dizisi en basit anlatım şekli bu olur sanırım. Dizi, sıradan ile sıradan olmayan olayların arasında kalan dedektif ile kızının sürekliyici macerasını anlatıyor.

Sci-Fi Channel tarafından 2006 yılında yayınlanan mini dizisi olmasına rağmen en iyisi diziler arasında yerini aldı. İçerisinde bol gizem, gerilim ve bilim-kurgu öğeleri barındırıyor. Adeta Stephen King kitaplarından birini okuyormuş hissi veriyor. Devamını oku »

5
Nisan

Stargate SG-1 ( 1997 – 2007 )

Yazan: HeSanaL  |  Kategori: Dizi  |  Okunma: 3.934 defa

Stargate SG-1

Stargate SG-1 | Notum : 9,5

1994 yılında çekilen Stargate filminin devamını konu alarak bilim-kurgu severlerin özellikle benim en sevdiğim bilim-kurgu dizisi Stargate SG-1. ABD’de çekildiği kanalın maddi imkanlarının az olması rağmen 10 sezonu devirmiş ve birçok paralı yapımın iptal edildiği günümüzde sağlam senaryo ve oyunculuk ile nasıl yapımlar ortaya çıkarılabileceğini göstermiştir. Dizi ünlü bilim-kurgu dizisi X-Files’ı geçerek şuan en uzun bilim-kurgu dizisi olma ünvanına sahiptir.

Stargate Sg-1, Yıldız Geçidi diye tabir edilen araç ile gezegenler arası yolculuk eden bir ekip. Ekip; Jack O’Neill ( Richard Dean Anderson ), Dr. Daniel Jackson ( Michael Shanks ), Samantha Carter ( Amanda Tapping ) ve Teal’c ( Christopher Judge )’dan oluşmaktadır. Devamını oku »