‘Batman’ ile alakalı yazılar

8
Ocak

People’s Choice Awards 2009 Sahiplerini Buldu

Yazan: HeSanaL  |  Kategori: Beyaz Perde, Dizi  |  Okunma: 3.268 defa

Her yıl düzenenlenen People’s Choice Awards ( Halkın Seçimleri Ödülleri) sahiplerini buldu. Bu yıl 35. defa düzenenlenen, internetten yapılan oylama ile belirlenen ödüller düzenlenen gösteri ile sahiplerine verildi. Hiç kuşkusuz aday olduğu 5 dalda da ödül kazanan The Dark Knight ( Kara Şövalye ) gecenin birincisi oldu.

Hem televizyon hem de sinema ödülleri dağıtan ödül töreni internetten oy kullanımı ile yapıldığı için izleyicilerin seçimini gösteriyor. Sinema dünyasında The Dark Knight tartışmasız geçtiğimiz yılın en iyisi olurken, televizyon dünyasında House M.D. dizisi ile Hugh Laurie ( House M.D. dizisinin başrol oyuncusu ) ödülleri kimseye kaptırmadı. Kazanların listesi yazının devamında. Devamını oku »

16
Eylül

Bu Kez Joker Kazandı

Yazan: HeSanaL  |  Kategori: Beyaz Perde  |  Okunma: 3.940 defa

Batman serisinde kahramanımız en büyük düşmanlarından biri Joker olmuştur. Kendine has makyajı ve kötülükleriyle her zaman klasik bir kötü kalıbına girmemiştir. Joker karakterini ilk Batman filmlerinde Jack Nicholson kaliteli oyunculuğu ile hayat verse de senarist ve yönetmenlerin kafasında Joker imajı ile seyircideki Joker imajı hiç birbirine uymamıştı.

The Dark Knight adıyla Batman Begins‘in devamı olarak karşımıza gelen son Batman filminde ise hep yönetmen hem senarist hemde oyunculuk olarak karşımıza bambaşka bir Joker karakteri ile karşılaştık. Devamını oku »