‘66. Golden Globe Awards’ ile alakalı yazılar

12
Ocak

66. Altın Küre Ödülleri

Yazan: HeSanaL  |  Kategori: Beyaz Perde, Dizi  |  Okunma: 2.904 defa

Oscar ve Emmy ödüllerin ardından sinema ve tlevizyon dünyasının en prestijli ödülleri sayılan  Altın Küre ÖdülleriGolden Globe Adwards ) sahiplerini buldu. Ödül Törenine; En İyi Film ve En İyi Yönetmen Ödülü dahil 4 ödül kazanan film Slumdog Millionaire ile En İyi Komedi Dizisi, En İyi Erkek Oyuncu (Komedi/Müzikal) ve En İyi Kadın Oyuncu (Komedi/Müzikal) kategorilerinde ödül alan 30 Rock damga vurdular. Gece de 4 ödül birden alan HBO’nun yapımı olan John Adams‘ı da unutmamak gerek. Devamını oku »

18
Aralık

66. Altın Küre Ödülleri Adayları Açıklandı

Yazan: HeSanaL  |  Kategori: Beyaz Perde, Dizi  |  Okunma: 2.639 defa

Hollywood Yabancı Basın Birliği tarafın verilen Oscar ve Emmy ödüllerinden sonra en prestijli ödül kabul edilen Altın Küre ( Golden Globe ) ödüllerinin adayları belli oldu. Hem sinema hemde tevizyon yapımlarına ödül vermesiyle diğer ödül törenlerinden ayrılan Altın Küre Ödülleri bu yıl 66. ödüllerini verecek.

Sinema ödüllerinde Aralık ayının sonuna doğru vizyona girecek olan Benjamin Button’un Tuhaf Hikayesi 5 adaylıkla göze çarparken, televizyon ödüllerinden favori dizim olan House M.D. en drama ve en iyi dram aktörü dalında her zaman ki gibi aday gösterilmiş. Devamını oku »