‘3G’ ile alakalı yazılar

1
Aralık

3G Tamam da, 3G Nedir

Yazan: HeSanaL  |  Kategori: Teknoloji  |  Okunma: 3.301 defa

3G ihalesi son dünlerde ülkemizde en çok konuşulan teknolojik gelişmelerin başında geliyor. İlk yapıldığında iptal edilen ihale, yeniden yapıldı ve  sonuçlanınca bir anda 3G olayı gündemimize girdi. İhaleyi kazanan firma Turkcel oldu, ardından ise Vodafone geldi. Böylelikle Turkcell A tipi lisans, Vodafone B tipi lisans ve Avea C tipi lisans sahibi oldu. Bu lisans farklarının sebebi ise frekans farklarından ( A: 45 Mhz, B: 35 Mhz, C:30 Mhz ) dolayı gelmektedir.

Gelişmiş ülkelerde kullanılan ve yakında ( Danıştay onayı, Resmi Gazete de yayınlaması falan biraz zaman alması muhtemel ) ülkemizde de kullanılmaya başlayacak bu 3G nedir, neyin nesidir. Sanırım önce bunu bilmemiz iyi olur. Devamını oku »

29
Kasım

ADSL Sözleşmelerine Dikkat

Yazan: HeSanaL  |  Kategori: İnternet  |  Okunma: 2.310 defa

ADSL için Telekom’a rakip firmalar hizmete girdikçe yeni promosyonlar da başlamış oldu. Bunların en popülerleri 12 / 18 / 24 ay gibi uzun uzun süreleri sözleşmelerle uygun fiyata ADSL sunmak oluyor. Nitekim bu sözleşmelerin bozulması sonucu tazminat ödemenizde gerekmekte. Peki bu sözleşmelere şu dönemde niye dikkat etmek gerek. Devamını oku »