24
Mayıs

Cristiano Ronaldo’nun İronik Ödül Meselesi

Yazan: HeSanaL  |  Kategori: Güncel  |  Okunma: 4.414 defa

cristiano_ronaldo

Futbol ile ilgili yazı yazmayı pek seven biri değilimdir. Nasılsa herkes bu konu da bilgi sahibi olduğu bir ülke de yaşıyoruz. Yine de Cristiano Ronaldo’nun başrolünde olduğu bir olay var ve için de öyle bir ironik barındırıyor ki futboldan bile önemli olduğu düşünüyorum. Cristiano Ronaldo’ya bir ödül veriliyor ama Cristiano Ronaldo bu ödülü almaya tenezzül etmiyor. Aslında durum bu kadar basit ama verilen ödülün verilme amacı ve verilen kişinin özelliklerini karşılaştırınca ancak tebrik ederim diyebiliyorum.

Portekiz’in her yıl düzenlenen bir ödül töreninde verilen ve saygılığı ülke de önemli olan “Yılın Kişiliği” ödülüne bu yıl Cristiano Ronaldo layık görülmüş. Günümüz futbolunun en önemli oyuncularından biri olan Cristiano Ronaldo’ya verilmesi normal pek yadsınacak bir durum değil. Tabi ödül dürüst ve efendi kişiliğiyle de dikkat çeken ülkenin tanınmış kişileri yerine başarılı kişilerine verilseydi normal bir durum olurdu.

Her ay yeni bir skandalı çıkan Cristiano Ronaldo’ya bu ödülü layık gören jüreyi çok merak ediyorum. Acaba gözlerinde mi bir sorun var yoksa ödül törenlerinin sadece gösteri amaçlı bir propanga olduğu belli etmek için mi çaba harcıyorlar. Neyse olay belli ödülü veren kurum yaptığı yanlışı skandal olarak ödedi. Cristiano Ronaldo’da nasıl biri olduğunu bildiği için ödülü almaya gitmemiştir.

Manchester United oynamasa neler derdim ama Manchester United’da forma giyen kim olursa olsun saygı duyuyorum. O yüzden suçu ödülü veren kuruma atıyorum.  : )

 Yazının Etiketleri  

Yorum yapın