29
Haziran

Chuck ( 2007 – ???? )

Yazan: HeSanaL  |  Kategori: Günlüğüm  |  Okunma: 3.870 defa

Chuck | Notum :8,5

Bilgisayar uzmanı ve hastası ama sosyalleşme konusunda büyük eksikleri olsa da bunları önemsemeyen günümüzün Geek modelini tarifi karşımıza çıkıyor. Böyle günlerden birinde Chuck ( Zachary Levi )’a üniversiteden eski arkadaşı Bryce Larkin ( Matthew Bomer )’den bir e-posta gelir. Chuck’un bu e,postayı açması ile tüm hayatı değişir. Bir anda CSI ve NSA başta olmak üzeri tüm teşkilatların en önem verdiği kişi haline gelir.

Chuck açtığı e-posta ile ABD’nin en önemli sırlarına sahip bilgisayarını hafızasına geçirmiş olur Chuck’dan başka da bu bilgilere sahip kişi ve bilgisayar yoktur. Bu yüzden CS’den Ajan Sarah Walker ( Yvonne Strahovski ), NSA’dan ise John Casey ( Adam Baldwin ) her zaman Chuck’ın yanında olup hem onu korumak hemde hafızasındaki bilgiler ile suçluluları yakalamaya çalışmaktadır.

Chuck bu esnada özel hayatını mecburen feda etmek zorunda kalmıştır. Ajan Sarah’ın ailesine sevgilisi olarak göstermiş ki Chuck’un Sarah’a karşı boş oldupunu ösylemek zor. ajan Casey’i ise hem iş arkadaşı hemde kapı komşusu olarak göstermiştir.

Yakın dostu Morgan Grimes ( Joshua Gomez ) ve kız kardeşi Ellie Bartowski ( Sarah Lancaster)’den başka samimi dostu olmayan Chuck’un yanına gelen ajanlar ile başlayan maceraları Chuck’un gündelik hayatı feci şekilde ilginçleştirmiş ve garipleştirmiştir.

The O.C. dizisinin yapımcısı olan Josh Schwartz ile Chris Fedak‘in ortak yapımı olan proje zaman zaman The O.C.’yi anımsatarak ayrı bir tat katmakta. Dizi her ne kadar macera, aksiyon ve bilim kurgu varmış gibi gözükse de komedi unsuru çok fazla ve işi daha eğlenceli hale getiriyor.  1. Sezonunu “Senaristler Grevi” yüzünden 13 bölümle tamamlasa bile aldığı yeni sezon onayı ile geleceği parlak gibi dizi olduğunu söyleyebiliriz.

 Yazının Etiketleri  

Yorum yapın