8
Mart

“Büyük Üçlü”nün Kaybetmesi

Yazan: HeSanaL  |  Kategori: Güncel  |  Okunma: 4.784 defa

Hiç kuşkusuz bu yıl NBA’de en büyük bomba Lebron James ve Chris Bosh’un Dwyane Wade‘in takımı olan Miami Heat‘e geçmesi olmuştur. Böylelikle benim de ihtimalinden bile korktuğum şey gerçek olmuş oldu. NBA’ın üç büyük oyuncusu aynı çatı altında girdiler. Derken bu yıl ortaya çıkan sonuç hiç de hoşuma gitmedi değil.

Miami Heat belki gelecek yıllara damgası vuracak bir takım yarattı. Dürüst olmak gerekirse belkisi bile fazla aslında. Neyne gelelim biz günümüze, Miami Heat “büyük üçlü”süne rağmen büyük takımlara karşı ( %50 barajının üstündeki takımlar ) pek de iyi sonuçlar alamıyor. Son karşılaşmada da Chicago Bulls karşısında hezimete uğradılar. Ne yalan söyliyim Miami Heat‘ın her aldığı malubiyette derin bir haz alır oldum. NBA gibi bir organizasyon da bu denli güçlü oyuncularında aynı çatı altında olmasını hiç hoş karşılamayan biri olarak.

Konu ile ilgili olarak da Majesteleri Michael Jordan‘ın yorumu eklemek isterim. Michael  Jordan“Geçmişe bakıyorum da, benim Larry Bird ve Magic Johnson’ı arayıp gelin aynı takımda oynayalım demezdim.” diyor ve ekliyor. Efsanevi oyuncu yine de zamanın değiştiğini söyleyerek “Birlikte oynamaları kötü bir şey değil. Çocukların ellerinde şampiyonluk için bir fırsat var. Ancak dürüst olmak gerekirse şimdi ligde oynuyor olsaydım ben o üçünün bulunduğu takımı yenmeye çalışırdım.”


Hatta Majestelerini bir kenara bırakırsak Charles Barkley’in daha Lebron hakkında yaptığı açıklama daha da doğru gibime geliyor. Charles Barkley“LeBron James hayatı boyunca Jordan olamayacak. İstediği kadar şampiyon olsun, bu kararıyla tartışmaya bile dahil edilmeyecek. Cleveland’da kalıp ‘esas oğlan’ rolüyle şampiyonluk kazanmaya çalışmak onurlu bir davranış olurdu. Eğer Cleveland’da kalsaydı ve tek bir şampiyonluk bile kazansaydı, kendi tarihini yazabilirdi. Miami’de kaç kupa kaznırsa kazansın, orası Dwyane Wade’in takımı.”

Bize NBA’yi sevdiren oyuncularda benimle aynı düşünceyi paylaşırken herhalde benim de Miami Heat’in malubiyetlerinde mutlu olmam pek de kötü bir şey değil.

 Yazının Etiketleri  

1 Yorum yapılmış

  • 08 Mart 2011 | Cevapla

    This information is very useful so thank you :)

Yorum yapın