29
Kasım

ADSL Sözleşmelerine Dikkat

Yazan: HeSanaL  |  Kategori: İnternet  |  Okunma: 2.311 defa

ADSL için Telekom’a rakip firmalar hizmete girdikçe yeni promosyonlar da başlamış oldu. Bunların en popülerleri 12 / 18 / 24 ay gibi uzun uzun süreleri sözleşmelerle uygun fiyata ADSL sunmak oluyor. Nitekim bu sözleşmelerin bozulması sonucu tazminat ödemenizde gerekmekte. Peki bu sözleşmelere şu dönemde niye dikkat etmek gerek.

Son günlerde gündeme gelen ADSL’den alınan ÖİV ( Özel İletişim Vergisi ) de uygulanacak olan indirim ile fiyatların ucuzlaması muhtemel görünüyor. Bu indirim ile ADSL fiyatlarının %10 ile %15 gibi bir düşmesini bekleniyor. Bir çıplak ADSL mevzuu var. Çıplak ADSL ile telefona kayıt olmadan sadece ADSL aboneliğiniz olabilecek. Böylece telefon ile konuşmasanız bile alanın üçret iptal olacak.

Telefon hattı dışında da internet hizmeti sunan servisleri de unutmamak gerekir. Kablonet ve Uydunet bunların başını çekiyorlar. İnternet kullanımının artığı günümüzde bu internet sağlayıcılarının da kampanyalar ve internet hızları ile ADSL’e rakip olması muhtemel gibi gözüküyor.

Cep Telefonları hiç kuşkusuz günümüz en çok kullanılan ürünlerinin başında geliyor. Ülkemizde de ihalesi yapılan ve yakında hizmete girmesi beklenen 3G ile birlikte cep telefonu ile hızlı internet elimizde olacak. Her ne kadar bilgisayara rakip olamazsa da e-postaları kontrol etmek, internet sitelerini gezmek gibi sörf mantığı ile bakacak olursak. Cep telefonu ile uygun fiyata bunlar gerçekleştirilecek.

Şimdi unsurlar eşliğinde 12 ay ve daha uzun süreli sözleşmelere dikkat edilmesi gerekir. Sonuçta bundan  1 ay sonra bile internet fiyatlarının ve hizmetlerinde ne gibi iyileşmeler olacağı bilinmiyor. Ama bir iyileşme olacağı kesin gözüküyor. Bilgisayar ve internet gibi her gün gelişen teknolojilerde böyle uzun süreleri sözleşmelerin ters tepmesi muhtemeldir.

 Yazının Etiketleri  

Yorum yapın