7
Temmuz

Abluka Alarm – Yalnızlık İki Satır

Yazan: HeSanaL  |  Kategori: Müzik  |  Okunma: 2.533 defa

Abluka Alarm,  Mayıs ayında çıkardıkları Hayal Mahali adlı Ep’nin Yalnızlık İki Satır adlı parçasına klip çekti. 10 saat süren çekimler sonucunda  çok güzel bir klip ortaya çıkmış. Klip’in linki ve şarkının sözleri yazının devamında.


Abluka Alarm

Hayrı şerri kayda değer bir ömüre ithafen okuyorum bu şarkıyı gel de dinle. Yanlı yanlış cümlemde yok ki biliyorsun ve bana müsaade verin o halde izninizle gidiyorum.
İtiraf etmem gerek ne kal demek geçer içimden. Ne gel ne git ve yahut başka türlü bir dilek. Müsaade varken döksem içimi iki dakika baksam farkına varsan uyansan güneş batıya varmadan.
Ruhuma mahkum dudaklarım kalemse rabıtam bu taş duvarlar adıma zimmet çıkarın beni gardiyan..
Hayat bir yandan acıtır kader diğer taraftan bak gece gündüzle karışır gel de kaldır uykulardan…
Gönül akıla muhtaç bugün. Aklım içimden bir haber ömür nasılsa yazgı ister reddet ister beğen cesaretim yok gitmek veya kalmak için yazıklar olsun Laedri. Kalbin bir rüyaya minnet eder.
Ey yüzü düzgün bak gönül üzgün bir çareyim ne sahifeler tükettim hala tatminsiz bir ifadeyim.
Kiradayım virane bir handa yokum şu anda tarifi yanlış yapılmış meçhul bir adresteyim.
Ya bu yangını söndür ya da beni baştan git hadi hangisi makul nefsim uyuya kaldı. Mevla duy beni bir ışık görmezsen eğer içimde hasret mevsiminden bense haddim bilmez isem bak bu kez öldür beni.

Nakarat
Yalnızlık iki satır gibi arasına sıkışan ah bu cümlelerin dili bir olsa konuşsa avutsa umudum olup içime beni tutsa. Hasretiz yeni bir yangına boşa geçen dünün acısı vurur yine yarına mutluluk deva olmaz aklıma yere seren beni ecel gelir aklıma…

Yalnızlığımı paylaşır senli benli düşünce, Tavrına tavır koymak ister hislerimde. Masumum diyemem hayatım az da olsa kirli farazi bu aşk bana üstlenemem belki
Yandığında yandığımı gördüm içten içe. Sakın kaptırma kendini süslü bir Piç’e değerlidir hayat Yüklemeli insanı bilgiyle fakat çocuklar neden okumuyor virane dervişler yoluna yolcudur anam. Ne geldiyse başımıza suskunluktan lan.
Benim onla ara ilelebet kötü olacak kuralları koyan o. Ben ona yalvaracak. Anlayamaz ki beni. Sen anlatamaz ki beni. Ben bir düşünce, düşse kim onu kaldıracak?
Sarıldığında bırakmamış insanı kara sevda nankörlüktür karşındakinin verdiği cevap oysa…
Yapmacık gözlerindeki o masum süs. Benden söylemesi sen ona küs.

Nakarat
Yalnızlık iki satır gibi arasına sıkışan ah bu cümlelerin dili bir olsa konuşsa avutsa umudum olup içime beni tutsa. Hasretiz yeni bir yangına boşa geçen dünün acısı vurur yine yarına mutluluk deva olmaz aklıma yere seren beni ecel gelir aklıma…

 Yazının Etiketleri  

Yorum yapın